Wpis z mikrobloga

Czy programista samouk ma jakieś szanse na prace, czy mimo wszystko bez papierka z uczelni nie ma podejścia?


@leedss: nikogo nie interesuja papierki a to czy jesteś wart pieniedzy jakie ktoś miałby ci zapłacić za prace. Szczególnie w polsce gdzie uczelnie produkuja masowo inżynierów/magistrów nie posiadających odpowiedniej wiedzy do wykonywania zawodu.
Studia mogą pomóc jako rozwinięcie jakiś umiejętności, ale jeśli liczysz ,że dają ci jakies "fory" na rynku pracy (szczególnie
  • Odpowiedz
nikogo nie interesuja papierki a to czy jesteś wart pieniedzy


@AmbaZjadla: niestety interesują często są projekty gdzie w umowie z wykonawcą są wymagania klienta że developerzy mają mieć wyższe wykształcenie.
  • Odpowiedz
@kapelusz: Faktem jest że wiele firm potrafi wysłać pracownika na studia. Robi to międzyinnymi google, fascebook i wiele innych firm. Ale studia same w sobie nie dają ci nic (w sensie nie sprawią ,że będziesz mniej #!$%@? deweloperem jeśli już jesteś #!$%@?). Albo coś umisz...albo nie umisz :) Sprawa jest zerojedynkowa...jak na IT przystało :)
  • Odpowiedz
@biwalencik: rozbawiłeś mnie :) Jestem w branży od 18 lat i w kilku firmach to ja samouk musiałem tłumaczyć absolwentom podstawy oop, bezpieczeństwa aplikacji(a czasem pokończyli uczelnie wiele lat wstecz). Nigdy też zarówno pracując w polsce jak i za granicą nikt nie wyciągał mi braku studiów.
To że ktoś coś napisał to jedno...a drugi ważniejszy aspekt to rzeczywistość i to jak ona wygląda.
  • Odpowiedz
@leedss szanse są o ile masz wiedzę, brak wiedzy, brak kodu do pokazania często równa się z wyladowaniem cv w koszu, pamiętaj, że często to przeglądają Panie z HR, więc wiadomo co wybiorą jeśli dostaną 100 CV z osobami z doświadczeniem, studiami i mogacymi się czymś pochwalić, więc jeśli zależy Ci na pracy to musisz mieć jakaś podkladke dzieki czemu oni po zobaczeniu CV stwierdzą, że warto dla Ciebie poświęcić czas
  • Odpowiedz
@biwalencik: @kapelusz: żeby była jasność. Ja nie twierdze że studia to strata czasu i ogólnie nie warto.
Warto o ile masz dryg do tej roboty, bo sam dyplom bez umiejętności na niewiele się zda. Tu się nie da udawać. Pierwszy tydzień pracy weryfikuje wszystko
  • Odpowiedz
@AmbaZjadla: no chodzilo mi w sensie czy jak taki google wysle takiego pracownika na te studia a on ich nie ukonczy albo go wywala ze studiow to czy go wtedy z pracy zwalniaja czy cos ; ]
  • Odpowiedz
@leedss Jak najbardziej, jeszcze jak. IT jest jedną z nielicznych, o ile nie jedyną branżą, gdzie nie liczą się studia, tylko umiejętności. Jeśli masz odpowiednio dużego skilla w programowaniu, to znalezienie pracy nie powinno stanowić problemu, a studia można dorobić w międzyczasie, choćby zaocznie.
  • Odpowiedz