Wpis z mikrobloga

Kupiłem na morele.net #telewizor i chcę go zwrócić. Sprzęt rozpakowany, ale występuje tzw. clouding, który za bardzo rzuca się w oczy i po prostu skoro mam prawo zrócić towar orzez 14 dni od zakupu to tak też zrobię, ale czy to nie jest problem, że, np. folia, w której były instrukcje czy pilot jest rozerwana albo, że baterie były rozpakowane i załadowane do pilota i inne tego typu pierdółki, czy to nie jest problem jeśli chodzi o oddawanie towaru w tego typu zakupach i zwrotsch przez internet?

I chciałbym w tym wpisie załatwić zadać jeszcze jedno pytanie: gdzie najlepiej zamówić kuriera oraz ile może mniej/więcej kosztować wysyłka takiego 50 calowego telewizora? Serio da się zmieścić w 20 zł czy ja jakoś inaczej patrzę na te tabelki?

#tv #kurier #kurierzy #zakupy
  • 4
@YOLOmariolo: Możesz rozpakować i sprawdzić towar tak więc rozpakowane baterie i instrukcje nie mogą być powodem odmowy przyjęcia. Co innego z kurierem. Na twoim miejscu szukałbym takiego który dowiezie towar w całości. Z mojego doświadczenia na pierwszym miejscu jest UPS.
Jeśli kurier uszkodzi towar przy zwrocie to ty odpowiadasz za te uszkodzenia i sprzedawca może obniżyć kwotę zwrotu.
@YOLOmariolo: Jakim kurierem dostałeś? Najlepiej skorzystaj z usług tej samej firmy. Odeślij im w takiem formie jak dostałeś (zgaduje, że tylko oryginalne opakowanie bez większych zabezpieczeń). Nie owijaj folią itp.
@Fusofuso: Goły karton dostałem DHLem. Może orientujesz się ile mniej więcej powinna kosztować wysyłka TV orzerz kuriera bo ja kompletnie się nie orientuję i nie wiem czy to możliwe jak mi oblicza według różnych stron, że zmieszczę się w 30 zł? Serio tyle, bo myślałem, że po gabarytach to pod stówkę mi wyjdzie. :D