Wpis z mikrobloga

Jak zapowiedziałem, #pierwsiludzierozdajo.

Jeśli nie wiesz, o co chodzi, polecam przejrzeć tag. Ale, jakoże nie było dużej ilości osób zainteresowanych, postanowiłem zmienić zdanie i sam wybrać nagrodę.

Otóż, jakoże rasa, o której mowa na tagu, zamieszkiwała Skandynawię dziesiątki tysięcy lat temu, postanowiłem wybrać coś związanego z mitologią skandynawską.

I tak oto #rozdajo kopię gry Jotun: Valhalla Edition na #steam #rozdajosteam.

Jest to gra niskobudżetowej produkcji z rysunkową grafiką, w której wcielamy się w wojowniczkę, która musi zaimponować Bogom, aby dostać się do Walhalli.
W grze bardzo dobrze przedstawiona została mitologia nordycka, również jej głębsze aspekty. Możemy poprzechadzać się po gałęziach Yggdrasillu czy powalczyć z olbrzymami w Jotunheim. Do tego dubbing w języku islandzkim w typowo narracyjnym tonie dodaje grze unikalnego klimatu (dostępne są polskie i angielskie napisy, ale także islandzkie).

Zasady są następujące: należy podać jakąś ciekawostkę na temat współczesnych ras ludzkich. Autor najbardziej plusowanego komentarza otrzyma grę Jotun: Valhalla Edition w formie Steam Giftu.

Jeszczy, aby uniknąć nadużyć:

1. Ciekawostka musi być faktycznie ciekawostką, a nie czymś, o czym się mówi przy każdym wspomnieniu rasizmu. Musi to być coś, co nie jest powszechnbą wiedzą.
2. Naprawdę tylko poważne podpowiedzi. Memy czy rasistowskie żarty się nie liczą, nawet jeśli mają najwięcej plusów.
3. Jeśli ta sama informacja padnie dwa razy i wygra, wygrywa ten, kto ją dał jako pierwszy, nawet jak duplikat jest bardziej plusowany
4. Jeśli nie będzie żadnego komentarza powyżej 4 plusów, rozdajo nie dojdzie do skutku. Ma to na celu ograniczenie wpływu przypadkowych czynników, takich jak np. osoby plusujące każdy wpis.
5. Jeśli będzie więcej niż jeden liczący się komentarz o najwyższej ilośći plusów, wygrywa ten, który dotarł pierwszy.
6. Ze względu na nowe ograniczenia po stronie Steam, wygryw będzie musiał personalnie dodać mnie do znajomych. Zgadamy się na prywatnych, a przynajmniej mam taką nadzieję.

Termin zgłoszeń i plusów nie jest określony z góry, ale w momencie zamknięcia konkursu napiszę, że został zamknięty. Nie będzie to jednak miało miejsca wcześniej, niż jutro 10.00 rano letniego czasu polskiego.

#jotun
  • 8
@nickszalinski: z ciekawostek to podobieństwo DNA nigeryjczyków z szympansami wynosi niecałe 70%
C. Pellicciari, D. Formenti, C.A. Redi, and M.G. Manfredi Roamanini, (1982) "DNA Content Variability in Primates", Journal of Human Evolution vol. 11, s. 131-141