Wpis z mikrobloga

#pytanie do #studbaza lub #pracbaza ludzi z/po #uj lub #agh którzy skończyli #magisterka z #it #informatyka.
Mam inż. i chciałbym uczyć się dalej. Sytuacja wygląda tak, że prace w zawodzie dostałem przed obroną i zrobiłem przerwę od studiowania, ale nie mam jeszcze swoich wymarzonych celów w dziedzinie i chciałbym więcej czasu spędzić na rozwoju (tak, tak, studia wcale nie są potrzebne dla chcącego. Jestem z tych, którzy potrzebują zachęty i motywacji).
Ogólnie praca w korpo raczej nie jest wymarzoną, mimo zarobków, chyba dość dobrych jak na pierwszą pracę i stawki w #krakow, ale nie jestem też typowym #programista15k, który siedzi długo w temacie i spędza większość czasu przed kompem.
Dlatego pytanie, czego mogę oczekiwać od tych uczelni na magisterce? Podejście do studentów, rozmaitość projektów, mozliwosci rozwoju swoich specjalizacji, bezkonfliktowi wykładowcy?
W grę wchodzi tylko studiowanie zoczne, więc sprawy trochę się komplikują, mimo wszystko czuję, że mogę być zadowolony.
Może ktoś wie jak to wygląda i pomoże mi uczyć się nie na swoich błędach?
Z drugiej strony co myślicie o robieniu innych studiów i łączenie tego z IT?

Finanse, ekonomia, biznes (czasem czuję, że mógłbym z przyjemnością skończyć filozofie lub psychologię, więc wiecie, tragiczny/dziwny/wybitny przypadek).