Wpis z mikrobloga

Mireczki mam #pytanie o #rower a dokładnie o cross (do 2k PLN) na małej ramie (17") Wiem, że wielu poleca Lazaro integral v3.0 ale podobno ramy w tych rowerach są dość duże i jako krasnal mam obawy. Znalazłem takie coś LINK osprzęt podobny ale rama lekko niższa.
Co sądzicie?

#rowery
  • 11
@brachistochrona: Nic z wymienionych. Pojedyncze sztuki innych marek ze słabym osprzętem i za drogie. Jakie wymiary według Ciebie powinna mieć rama dla mnie, tak na styk? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Naku: teraz usiadłem przy kompie, to po zobaczeniu tej oferty vellberga mogę stwierdzić, że wymiary podali z dupy.
Np. C - co to w ogóle jest? Podali 70 cm dla 17'', a tymczasem 19 lazaro ma 62 horyzontalnie od środka rury podsiodłowej do środka rury sterowej.
Chyba żaden poważny producent nie podaje czegoś takiego jak wymiar od siodełka do kierownicy.
Author ma genialnie wszystko rozpisane jeśli chodzi o geometrię i sugestię
@brachistochrona: Jeszcze jedna kwestia, czy geometria tej ramy w ogóle nadaje się do jazdy trekkingowej. Kształt ramy jest znacząco inny niż ram crossowych / trekkingowych, górna belka "wbija" się w środek koła, ogólnie rower wygląda zupełnie inaczej niż reszta rowerów z kategorii cross / trekk. Pytam bo nie chcę #!$%@?ć przy pierwszym zakupie ( ͡º ͜ʖ͡º)
@Naku: ciężkie pytanie:) Zauważ, że najpierw rozważałeś lazaro, które w ogóle nie ma geometrii crossowej, a mtb cross country:)
Jeżeli dobrze znalazłem geometrię, to w haibaiku długość efektywna rury poziomej wynosi 57 cm. Ja mam w swoim treku 3500, 18'' rurę o długości 56,5 cm, a rama 16'' ma 55 cm (w lazaro 19'' jest 62 cm, nie wiem ile w 17'', ale podejrzewam że 2-3 cm mniej). Z kolei mostek