Wpis z mikrobloga

Przychodzi do mnie od czasu do czasu taki chłopaczek. Nie wiem ile ma lat ale bankowo młodszy niż mój syn czyli tak 6-7. Zawsze ma drobniaki ze skarbonki i kupuje jakieś gry na PS3. Widać, że się nie przelewa i taką grę kupuje może raz w miesiącu ale zawsze jest mega podjarany. Oczywiście robię mu rabat, bo sam z własnego doświadczenia wiem, jak to w życiu bywa i sprzedaję mu po zakupie +5zł doliczam. Ale dzisiaj byłem przygotowany :> Jest fanem fify i wyścigów. Ostatnią jaką kupował to była fifa 13. Dzisiaj przyszedł po 14 to mu za 15zł opchnąłem a przy okazji dałem już zebrane w ciągu miesiąca Gran Tourismo 5, F1 2011 i Raymana za free. Eh mirki jakbyście widzieli jego mordkę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

W kółko tylko pytał - ale te gry są dla mnie? moje? na zawsze? Pomimo #!$%@? pogody dzień od razu staje się lepszy
#lombardowehistorie #coolstory #czujedobrzeczlowiek
  • 245
  • Odpowiedz
@QuantumMechanist: jak już ktoś wspomniał, ps3 kosztuje z ~300-350zł, a prawie każdy komu się nie przelewa ma telewizor, często lepszy od tych komu się jako-tako wiedzie. Konsola do grania za ~300zł i gry po 20-40zł(używki)? Gdybym nie miał pieniędzy a miałbym dziecko i chciałbym zobaczyć u niego uśmiech to też bym się na ps3 wykosztował.

edit: za ~300-400zł nie kupisz dzieciakowi kompa do pogrania.
  • Odpowiedz
@altnume1: no ok, ale jak byłem dzieckiem, to rodzinom, którym się nie przelewało brakowało na dosłownie wszystko, a dzieciaki przychodziły do szkoły nie zawsze dobrze doprane i w ciuchach po dwóch rzutach starszego rodzeństwa. To chyba dobry przykład na to, że w Polsce - mimo, że często dalej jak w lesie - to jednak poziom życia ludzi się podniósł w ciągu ostatnich dwudziestu-trzydziestu lat. :)
  • Odpowiedz
@vaxx: nieee, nie bawię się w takie rzeczy :P nie będę miał jak udokumentować i też cholera wie czy i kiedy znowu przyjdzie :D a tutaj zawsze coś wynajdę
  • Odpowiedz
@ryceszzz: nie przelewa się i ma ps3?


@ThePawel: To, że się nie przelewa to niekoniecznie musi znaczyć, że chodzą głodni. W dzisiejszych czasach większość dzieciaków ma albo next-geny albo całkiem niezłe komputery do grania i debetówkę taty podpiętą do steama więc jak ktoś ma ps3 i musi zbierać na gry to przy swoich kolegach będzie odstawał.
  • Odpowiedz
@ryceszzz: odnośnie drobnych gestów. Wracałem z pracy, miałem ochotę coś zjeść na mieście więc podjechałem najpierw do biedronki a potem poszedłem na kebab. Zatrzymałem się na płatnym parkingu. Wychodząc z auta zauważyłem kobietę o kulach, która jak tylko mnie zobaczyła zapytała się czy jadę może w kierunku Różana. Mówię, że nie i poszedłem. Zrobiłem zakupy, wróciłem do auta je wrzucić a kobieta stała dalej. Poszedłem po kebab, wracam a babka
  • Odpowiedz
@ryceszzz: szacunek :) Widać że jest z dobrego domu nie jakaś patola bo pytał czy naprawdę za free :) za często prezentów nie dostaje :) Sam kiedyś byłem takim chłopaczkiem i wiem że taki gest ci się zwróci ;)
  • Odpowiedz
@ryceszzz ale skąd wiedziałeś, że mu się nie przelewa, skoro w wieku 6-7 lat kupował co miesiąc grę za 15 zł. Biorąc pod uwagę, że wydaje też na inne rzeczy to budżet jak na takie małe dziecko ma duży. Nie pamiętam, żebym ja dostawał kieszonkowe w takim wieku.
  • Odpowiedz