Wpis z mikrobloga

@mopo: @brmstufldigart: wizy? Przecież wizy ułatwiają podróże do USA. Zwolennikiem zniesienia może być tylko ktoś kto nigdy do USA nie podróżował. Oczywiście mowa o wizach w potocznym tego słowa znaczeniu. To co my dostajemy od konsula to promesa wizowa. Na wjeździe do USA mamy krótsze kolejki i uproszczoną odprawę. Koszt to około 500 zł. Bez wizy bawisz się w loterie. Płacisz za bilety, a mogą Cię zawrócić jak
  • Odpowiedz
  • 0
@mopo Watykan to też istotny gracz w regionie? Xd weź się nie kompromituj januszu geopolityki. Trump przyjeżdża do Polski głównie ze względu na szczyt w Niemczech
  • Odpowiedz
ma historię lub rodzinę związana z nielegalnym pobytem


@kamillus: a.. czyli traktujemy wszystkich jak idiotów zamiast pozwolić ludziom decydować.
To, że idioci bez szans na "wizę" pchają się do USA i są potem rozczarowani to ich problem. Tu chodzi o zaufanie dla sojusznika i obywateli jego kraju.
No ale zapomniałem.. w Polsce jak w lesie
  • Odpowiedz
@brmstufldigart: możesz nawet nie wiedzieć, że jakiś twój wujek nielegalnie kible meksykańskim imigrantom czyści. Dla mnie promesa też wydawała się utrapieniem aż pojechałem zwiedzać USA.
  • Odpowiedz
@kamillus:
Pozwolić ludziom decydować to nie to samo co przymuszać. Przecież instytucja "promesy" lub jakiejś "wcześniejszej procedury granicznej" mogłaby pozostać.. jedziesz w ciemno albo jak chcesz idziesz wcześniej do konsula.
W czym jesteśmy gorsi od Czechów czy Węgrów? Gdybyś miał rację obywatele tych 40 krajów powinni się sami starać o przywrócenie wiz skoro to takie ułatwienie..

  • Odpowiedz