Wpis z mikrobloga

Pytanie do osob wynajmujacych. Czy wg Was odkurzacz powinien byc zapewniony na mieszkaniu przez wlasciciela czy nie?
Moi lokatorzy najpewniej zajechali odkurzacz ktory im tam zostawilem przez zbyt rzadkie czyszczenie filtrow i placza, ze nie maja jak odkurzac... Tylko, ze zastanawiam sie czy powinienem im kupic nowy odkurzacz w tej sytuacji czy powinni sami sie tym zajac i zrobic zrzutke?

#studbaza #mieszkanie #wynajem
  • 15
@Fafnucek: odrozniaj prosze cos co jest nie z winy wynajmujacych, a co mocno prawdopodobne z ich winy.
@lollipops: odkurzacz niecale dwa lata i jestem pewien ze rzadko czyscili bo pare razy bylo plakanie ze slabo ciagnie i eureka jak im kazalem wyczyscic filtr...
@trustME: Jak wynajmowałem pokój i właściciel przywiózł nam jakiegoś stuletniego, małego rzęcha to zrobiliśmy mu gruntowne czyszczenie i ponaprawialiśmy- właściciel dorzucił się do interesu (kupił nowe filtry) i wszyscy szczęśliwi. Zaproponuj np. że możesz kupić nowy filtr, ale na naprawę muszą się zrzucić- nie olewasz wtedy tematu kompletnie, ale to jednak oni go użytkują i za niego odpowiadają.
@trustME: Jak raz taki wynajmowany odkurzacz zobaczyłem, to zapłakałem rzewnym łzami. Kurz osadzał się w rurze, bo z opakowania już wystawało. Jeszcze mówili, że kiepski ten odkurzacz i się szybko grzeje xDDDDDD
@trustME: jesteś pewny, że zepsuli? Nie czyszcząc musieli by się bardzo postarać żeby padł. Zepsuł się pewnie. Ja bym kupił nowy, ale ten na gwarancję, chyba że te niespełna dwa lata to takie 160k w passacie.
Jak się lodówka zepsuje to też im kazał robić zrzutkę?


@lollipops: Ja zawsze miałem w umowie, że koszty napraw ponoszę we własnym zakresie. Jak się lodówka zepsuje to też ja za naprawę płacę, nie wiem co w tym dziwnego.