Wpis z mikrobloga

Dlaczego od kiedy pamiętam, ilekroć wśród dzieci lub młodzieży rozprzestrzeni się jakaś moda na gadżet bądź kreskówkę/książkę, to zaraz środowiska katolickie i terlikowszczyzna wyją, że to wymysł szatana i oddala dzieci od Boga.

Tak było z Teletubisiami, Harrym Potterem, Pokemonami, Tamogochi, Furbie, a teraz jest z tym fidget spinnerem, czyli zabawką z kręcącymi się łożyskami? Skąd to się bierze? Czy to piąta kolumna? Czym dzieciaki mają się bawić, jak nawet własnymi genitaliami to grzech?

#katolicyzm #kiciochpyta
  • 28
  • Odpowiedz
w każdej społeczności znajdzie się ktoś taki


@onionomous: nie każda społeczność wmawia dzieciom, że za niewierzenie w ich zmyślone opowieści będą katowane w nieskończoność przez makabryczne stwory
  • Odpowiedz
@nickjaknick przeciez to trolling powstały albo w środowiskach właściwie niezwiązanych (np. Sekciarz natanek) albo nawet tu na wypoku. Ale mam beke, zawsze w takie pierdy wierzą albo stare zdewociałe baby, albo walczący ateusze xD
  • Odpowiedz
@nickjaknick: Dlatego, żeby ateusze utwierdzali sie w confirmation bias ze dobrze wybrali odchodząc od kościoła bo dawno w prawdziwym nie byli wiec po takim newsie wydaje im sie ze całe środowisko katolickie to zaścianek i widząca wszędzie diabła wiara.

To na wykopie to jest standard, wtedy takim ateistom wydaje sie ze są lepsi od tych zaściankowych katoli a potem idą oglądać danielmagical zeby dalej sie dowartościować.
  • Odpowiedz
@nickjaknick: No akurat z tym spinnerem to jest trolling, ale w pozostałych przypadkach masz rację. Czemu tak się dzieje? Trudno powiedzieć, ale chyba chodzi o kontrolę nad umysłami. Kościół katolicki chce mieć monopol na ideologię, więc potępia wszystko, co jest atrakcyjne, a nie wpisuje się w chrześcijańską wizję świata. Dlatego mieli taki wielki problem z Harrym Potterem - bo przedstawiał świat, w którym nie ma żadnych bóstw, ale są inne
  • Odpowiedz
To na wykopie to jest standard, wtedy takim ateistom wydaje sie ze są lepsi od tych zaściankowych katoli a potem idą oglądać danielmagical zeby dalej sie dowartościować.


@dzeksondzekson:
Jakieś dane o tym, że to ateiści oglądają danielmagical? Walczysz z błędnym i stereotypowym przedstawianiem chrześcijaństwa, a robisz to samo wobec innych.
  • Odpowiedz
@Ragnarokk: bo to jest ten sam cel - ciagle dowartościowywanie siebie ma miejsce wsród ateistów i wyzywanie często katolików. Wystarczy przypomnieć wpis sprzed 2 dni o Dominice Figurskiej w której była wraz z mężem wyzywana od najgorszych wraz z katolicyzmem. Nie wiem skąd te szambo wylewa, mam danielmagical na czarnej i jest to jeden z najbardziej popularnych tagów - wiec jest całkiem spore prawdopodobieństwo ze ktoś stamtąd jest wojującym ateuszem.
  • Odpowiedz
@nickjaknick z takich ciekawostek moja babcia zabierala mi tomy Harrego Pottera i przetrzymala za swoją biblioteczką z modlitewnikami xD III cześć nawet zdewastowala, wyrywajac okładkę i stronę tytułowa ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • Odpowiedz