Wpis z mikrobloga

Siema! W niedziele pierwszy start (1/4) i kilka pytan nowicjusza:)

- nie mam stroju tri, pod pianke zakładać kapielowki i potem sie przebrac? Mam spodenki rowerowe ale mysle zeby juz je olac jako ze 45km i zalozyc zwykle do biegania? Co myslicie?

- co i kiedy jecie podczas biegu? Gdzie przechowac żele na rowerze?

- bierzecie jakis sprzęt naprawczy na rower? Co jak zlapie gume?

- co macie w strefie zmian poza ciuchami? Jakies wody/jedzenie.

- pas na numer jest konieczny?

Peace!! Jest podjar!!!

#triathlon #mietkow
  • 23
  • Odpowiedz
@buszmen007 przebierając się tracisz czas, no ale lepiej pływać bez spodenek bo mogą krępować ruchy. Żele i trzymać je możesz z saszetce na rowerze albo przykleić taśmą. Jak masz saszetkę to możesz wziąć zestaw naprawczy,ale nie wszyscy to robią. W strefie zmian przyda się ręcznik - napoje i jedzenie na rowerze. Pas nie jest konieczny.
  • Odpowiedz
@buszmen007 na rowerze masz pewnie też numer naklejony? Olej to że numer na koszulce musisz mieć z tyłu podczas etapu kolarskiego. Nie masz paska = nie przejmuj się. Nie zostaniesz za to zdyskwalifikowany bo organizator nie zapewnił Tobie dwóch numerków
  • Odpowiedz
@buszmen007: Ile jedostek treningowych w tygodniu?

Ja ostatnio zamknąłem "projekt maraton" i przestawiłem się na trening typowo pod tri. Staram się, żeby było 3x bieganie, 3x rower i 1x basen, ale to oznacza trening codziennie, więc nie zawsze wychodzi (szczególnie, że lubię też po górach pochodzić).
Jak to u Ciebie wygląda?
  • Odpowiedz
@buszmen007: pasek startowy dostaniesz pewnie za kilka zł w stoiskach przed zawodami, przyda się. Zele na rowerze przyklej sobie taśmą izolacyjnę na ramie przy kierownicy, żeby w trasie łatwo było je oderwać. Pod piankę ubrałbym zarówno spodenki. jak i koszulkę rowerową - wyschnie szybko, a straciłbys trochę czasu na założenie jej na mokre ciało.
Gdzie startujesz?
  • Odpowiedz
@buszmen007: Co prawda sama startowałam tylko w sztafecie, ale mąż startuje regularnie więc powiem jak to u niego wygląda ;-) teraz ma już i pasek i strój tri, ale zaczynał bez w/w gadżetów. Pod piankę nie zakładał spodenek rowerowych, po wyjściu z wody naciągał na tyłek typowo biegowe, bo dystans olimpijski, w którym najczęściej startuje, nie wymagał "pieluchy" ( ͡º ͜ʖ͡º). W bidonie, woda lub
  • Odpowiedz
@buszmen007:

- nie mam stroju tri, pod pianke zakładać kapielowki i potem sie przebrac? Mam spodenki rowerowe ale mysle zeby juz je olac jako ze 45km i zalozyc zwykle do biegania? Co myslicie?


Bez stroju TRI stracisz czas w strefie zmian, tyłkiem na zawodach nie można świecić i pewnie będziesz miał z boku strefy rowerowej namiot gdzie się będziesz mógł przebrać, stracisz czas żeby tam dobiec i wrócić po
  • Odpowiedz
@quiksilver: kurde skasowal mi sie post wiec w skrocie...
Czy przez pianke przemaka stroj? Chyba poplyne/pojade w spodenkach biegowych, mam podwojce z obcisłą czescia.

2) mam spd mtb - ze strefy zmian moge w nich biec czy raczej na boso?

3) trzeszczy mi w napedzie koszmarnie. Jest na zawodach zawsze serwis w znosnych cenach?
  • Odpowiedz
@buszmen007: 1) trochę tak, szczególnie że warto nabrać pod piankę trochę wody przed startem, lepiej się potem ściąga 2) jak dasz radę biec w butach to biegnij w butach, chociaż najbardziej pro jest zostawienie ich przypietych do roweru i motyw z agrafkami i gumkami i wskakujesz w buty dopiero za belka 3) jak dasz radę ogarnąć dzisiaj jakiś serwis to lepiej jedź dzisiaj, nie ma co odkładać
  • Odpowiedz
@buszmen007: no i przede wszystkim podczas pierwszych chwil biegu stopuj się żeby nie przeszarzowac, człowiek się przyzwyczaja do prędkości rowerowych a potem przez to łatwo się ujechac na pierwszych kilometrach biegu
  • Odpowiedz
@viruzzet: mega mega mega bylo:) skwar przeokrutny! Mietkow 1/4. Plywanie super 17min, rower pojechałem 29km/h i bieganie na ktore czekalem i jest moja koronna konkurencja umoczylem strasznie, wysiadly nogi i nic nie podawaly:) 5:35 tempo gdzie polmaraton bieglem 4:40. Ale podjar mocny:) total 2:54
  • Odpowiedz
@viruzzet: calkiem niezle ale bieganie... w szoku bylem, tętno bardzo niskie a nie moglem szybciej. Ciekawe uczucie;)

Duzo jadlem, zel po plywaniu, po 20km, przed bieganiem i gdzies jakis batonik. Nie wiem czy tyle bylo potrzebne ale mialem to jadłem. I mnóstwo wody i duzo sie polewalem na biegu bo smazylo!
  • Odpowiedz