Wpis z mikrobloga

@mikw: ta fotka w połączeniu z listą i plotkami to jest poważny powód. Jeśli Hanka miała zaburzenia to te zdarzenia + gwałt mogły przechylić szalę. Tylko nie czaję jak można iść na imprezę do gwałciciela? Skoro tak się bała, że nie powiedziała nic policji to czemu go nie unikała? Ja bym się trzymał jak najdalej od typa. Serial i tak był słaby, a aktorzy wyglądają na co najmniej 5 lat
  • Odpowiedz
@mikw: Może powody były błahe, może nie. Trzeba się jednak postawić w jej sytuacji. Taśmy zostały nagrane po tym jak została zgwałcona. W tym momencie, jak to ona określiła, dusza z niej się ulotniła. Na pewno każde złe wspomnienie było mocno spotęgowane. Poza tym o to wszystko w tym chodzi, każdy powód z osobna nie był w stanie popchnąć ją do popełnienia samobójstwa, ale połączone razem już tak. Z resztą
  • Odpowiedz
  • 0
@elemenTH bo jest bardzo wygodne. Swoją drogą zawsze mnie denerwowały historię jak ta przedstawiona w 13 reasons why albo the life is strange. Denerwuje mnie takie nieracjonalne podejście i to mówienie że "bo oni młodzi, inaczej wszystko widzą" kiedy sam mając 17 lat nigdy nie miałem podobnych problemów.
  • Odpowiedz
@ZaQ_1: Nadal jest to przerzucanie odpowiedzialności na inne, konkretne osoby w sytuacjach w których ciężko mówić o indywidualnej winie. Gdyby taśmy nazywały się "moja głupota", "moje niezdecydowanie", "moje wyrzuty sumienia", "moja bezczynność", "Bryce" byłaby inna sprawa. Obarczanie odpowiedzialnością konkretnych osób w większości odcinków było nietrafione. Również lęk przed karą tych postaci był niewspółmierny do winy. A tak jak już pisałem, nie zostaliśmy uraczeni informacją co stało się z faktycznym winnym.
  • Odpowiedz
@elemenTH: Ja tam serialu nie ogladalem, ale pamietam jak u babcina wsi, w wieku 8-10 lat podkradalem jagody i #!$%@? na ziemiew piwnicy polke z jagodami. Wszystko pobite. Wpadlek w taki szok, ze ucieklem do lasu, gdzie sie zgubilem, kolejna trauma... na szczescie wieczorem mnie znalezli z happy endem.
Glupie? pewnie, ze glupie ale pamietam to jako traume po 20 latach...
  • Odpowiedz
@elemenTH: nie masz wrażenia, że serial jest nieprzemyślany? Na początku jest ciekawy, potem jest głupi, nudny i wymuszony, by na koniec wreszcie się zreflektować. Cieżko jest dobrnąć do końca bo powody które podaje są takie, że cieżko nie myślec "to i ja się juz powinienem dawno zabić". Dopiero jak się dowiemy o tych gwałtach to można uznać, że się dziewczynie nagromadziło, a te gwałty przelały czarę goryczy. A fakt że
  • Odpowiedz
@elemenTH: #!$%@? klasyka, kiedy wy się nauczycie?
-ale fajne to
-#!$%@? to
-oooo hurrr durr oglądałeś to chociaż?
Za każdym #!$%@? #!$%@?. xD
Przestań tak robić, dla własnego rozumu i godności. xD
  • Odpowiedz
@McSayerPL: ( ) Jest żywa dyskusja, podoba mnie się to

@beniek: nie bardzo, nie analizowałem go dokładnie pod kontem to głupie to nie, serial świetnie operuje na emocjach, można poczuć atmosferę tych wydarzeń, klimat szkoły, bardziej go odczułem jak obejrzałem takie mam wrażenie bo w dodatku fajnie nakręcony z dobrą muzyką
  • Odpowiedz
@ZaQ_1 Polecam książkę bo w sumie Hanna Baker nie została zgwałcona. To był jakiś chory dobrowolny akt, po którym się zabiła. Serialu nie oglądałam, wiec nie wiem jak się do tego odnieść.
  • Odpowiedz