Wpis z mikrobloga

@ZaQ_1: znasz kogoś kto się zabił? Raczej znałeś? Mój znajomy się zabił, to był tylko znajomy ale znam też jego przyjaciół, byłą dziewczynę, nikt nie wiedział dlaczego to zrobił, nikt się nie spodziewał.

@Bambro: to co dla gimbusa jest końcem świata dla mnie jako 30 latka jest śmieszne i głupie. Nabijamy się z piwniczaków na wykopie a tu jest pełno takich jak Hannah Baker i nie dowiesz się co siedzi
@roko_ko: @qluch: ta dyskusja to jest właśnie dobry przykład jak z tego serialu, dorośli bagatelizują i wyśmiewają problemy młodych bo oni by zrobili to i to. Trzeba sobie przypomnieć kiedyś jak po #!$%@? czegoś głupiego człowiek się bał do domu wracać a z perspektywy czasu to takie pierdoły. Ja może i nie jestem najmłodszy ale doskonale to pamiętam, pamiętam te szkolne problemy, miłostki, które może i śmieszne z perspektywy czasu
victim shaming


@roko_ko: xD Ostatnio słyszałem nowy odchył: slut shaming.

W USA istnieją przypadki gdy gwałciciele unikają kary bo są z dobrych, bogatych domów.


W Europie istnieją przypadki, gdy gwałciciele unikają kary, bo są z krajów islamskich. I co śmieszniejsze, te wszystkie wyzwolone które krzyczą "victim shaming no, no, no!", nakazują kobietom bardziej powściągliwy ubiór, aby nie prowokować nabuzowanych hormonami, nieświadomych prawa jurnych byczków ze wschodu.
@janushek: no #!$%@?, pewnie że były głupie, nie byłeś nastolatkiem? Dla każdego jest problemy są ważne tu i teraz, jak miałeś 5 lat to było co innego dla Ciebie ważne, jak miałeś 15 lat też. Patrząc z perspektywy ile było takich głupot, którymi się zamartwiałeś wtedy? Urodziłeś się dorosły czy po prostu masz 13 lat i w zasadzie na razie jedyny problem to pieniądze od rodziców?
@elemenTH ja bylem jakos bardzo podirytowany wewnetrznie,smutny,zly.. Mieszane uczucia i z nich wydarlo sie ze mnie,ze ten serial "jest #!$%@?" a z drugiej strony dobry,skoro tak na mnie wplynal. I badz tu madry
@guma888: o to chodzi właśnie, wzbudził emocje, uruchomił myślenie, może przypomniał dawne czasy, otworzył jakieś szuflady dawno zamknięte w głowie. Jeżeli coś zwróci naszą uwagę i spowoduje, że się nad czymś głęboko zastanowimy to już jest ogromny sukces.
Mnie skłonił do przemyśleń na temat dorosłości, nie mam dzieci jeszcze a może i nigdy nie będę miał ale nie chciałbym być nigdy tak zamknięty jak niektórzy piszący tutaj. Będą czy są takimi