Wpis z mikrobloga

@mydailymemes: mam teraz laptopa który zrobił się troche stacjonarny (kolejna bateria z rzędu, trzyma do 30 minut). Z jednej strony bym w coś pograł, z drugiej strony w podróży chciałbym mieć tej baterii trochę i się zastanawiam teraz w którą stronę pójść.
@asterix61 jakimś znawcą nie jestem, ale może być problem z tą kartą dedykowaną, tzn może się gryźć z zewnętrzną i mógłby być potrzebny setup 1.3 co generuje kolejny koszt. I7 qm też by się przydało. Szczerze to nie wiem czy jest sens się w to pchać na twoim miejscu
@Jaszczurovsky: nie no, mój aktualny laptop jest mega niekompaktybilny z tym rozwiązaniem.

Myślałem o zakupie nowego gdyż tak jak pisałem mój aktualny jest trochę stacjonarny i chciałbym go wymienić ;) W grę wchodziłoby np. lenovo x230 z i7 i wejście expresscard bądz hyperbook n13 z i7 i Thunderbolt 3.

Kwestią jest to, czy lepiej kupić laptopa i stacjonarkę, czy lepiej wyjdzie pomyśleć o takim laptopie aby wspierał egpu :)
@asterix61: miałem x230, nie kupuj tego do egpu. Może i jest kompatybilne, bo mi z 560ti to banglało, ale procesor się tam grzeje niemiłosiernie, nawet jak dasz obroty takie, że masz wrażenie że ci zaraz ten laptop odleci. Ja to zmieniłem niedawno na t530, zmieniam na i7 i niedługo kupuję kartę. Weź pod uwagę, że adaptery na thunderbolta póki co są ekstremalnie drogie. Moim zdaniem na dzisiaj nieopłacalne, ale w niedalekiej