Wpis z mikrobloga

Witam, chciałem kupić kilka przedmiotów na dhgate , i zauważyłem że liczy po jakimś innym , wyższym kursie niż na aliexpress. Od czego to zależy? Płacę kartą , mastercard wydaną w peako s.a czyli bez prowizji bankowych , liczą po kursie aktualnym dolara . I przykładowo za przedmiot o wartości 2,63$ zapłaciłem 10.26PLN gdzie na aliexpress zapłaciłbym 9.78PLN . Czy na DHgate liczy z PLN na $ i z $ na ich chińską walutę ?

#platnosci #prowizje #dhgate
  • 4
  • Odpowiedz
@sdik: tak , sprawdzalem to dzisiaj
Ogolnie na dhgate liczy po kursie 3.90 gdzie na aliexpress mam 3.72 . Ktos wie od czego to zalezy ?
  • Odpowiedz
@335d: Wydaje mi się że może być to spowodowane faktem rozliczenia transakcji. dhgate masz już rozliczone po kursie banku, a z ali "wisi" w blokadach, liczone po kursie średnim, dopiero jak się rozliczy to będziesz widział właściwą kwotę.
  • Odpowiedz
@sdik: Niestety nie , kupując na aliexpress , owszem kwota zapłacona w moim banku poprzez kartę , ląduje w blokadach , ale po rozliczeniu czyli na drugi dzień , jej kwota nie ulega zmianie , i jest dokładnie przeliczona po aktualnie obowiązującym kursie dolara , czyli 3.72 . W przypadku DHgate , gdy przechodzę do zamówienia , mam podaną np. kwotę 100$ to pod spodem , jest już przeliczona na PLN
  • Odpowiedz