Wpis z mikrobloga

#motoryzacja, #kiciochpyta, #4x4, #malyalewariat

Mirko pomusz...
Szukam małego autka z napędem 4x4, mam dosyć stromy podjazd i chciałbym w zimie nie martwić się czy wyjadę.
Mam dwa typy:
Fiat Panda 4x4 cross i Suzuki Ignis 4x4. Bardziej podoba mi się Panda ale martwi mnie moc, silnik 1.2 60KM wydaje się strasznie mało. Ignis ma silniki 1.3 i 1.5 i można mieć nawet 100KM i to już brzmi znacznie lepiej. Z tym że Suzuki na pewno będzie droższe w ew. naprawach.

Czy jest jakiś mirek i mógłby się podzielić opinią. Szczególnie zależy mi czy ta Panda daje radę z takim silniczkiem.
  • 23
@melba: ignis jest całkiem spoko, daje radę chociaż rzeczywiście niektóre części trzeba zamówić z neta (np ślizgi mcphersonów), nie jest to też jakieś mega komfortowe auto (ale panda też niespecjalnie) ale pali mało i da się lubić. Jedzie górą całkiem żwawo. Panda też spoko, ogólnie mało awaryjne pojazdy.
@Odczuwam_Dysonans: Gdybym miał przeskoczyć klasę wyżej wybrałbym SX4/Sedici. Gdyby Panda miała podobną moc co Ignis to bym się nie zastanawiał :) Jakoś strasznie mi się to auto podoba, szczególnie w wersji cross :) W recenzjach piszą, że 60KM daje radę ale jakoś wolałbym poznać opinię użytkownika niż redaktora.
@melba:
Honda CR-V
Toyota RAV-4
Suzuki Vitara
Kia Sportage

zawsze możesz szukać audi z quatro, ale 15k może być za mało.

popatrz też na subaru, większość, jak nie wszystkie są 4x4

no i są wersje no octavi 4x4
@nama: Vitara to inny poziom. Auta klasy Ignis i panda niewiele maja wspólnego z komfortem, niezależnie czy 2wd czy 4wd. W wersji 4wd najlepiej nadają się do ciągłego jeżdżenia po lesie (jedne z ulubionych aut leśników). Chodzi mi o to że w tym budżecie lepiej poszukać czegoś starszego, bardziej niezawodnego i lepiej wyposażonego. Miałem okazję jeździć pandą i powyżej 90kmh jest strach.
@listwa512: właśnie jak kupowałam vitarę to przez chwilę zastanawiałam się nad jimmym (bo i 4x4 i łatwo parkować blondynie ( ͡° ͜ʖ ͡°)) ale sprzedawca mi odradzał, twierdząc po mieście jeździ się tragicznie.
@melba: może rav4 3 drzwiowa
@melba: zastanawiałeś się nad vagiem? Seat Leon 4x4, audi A4 b5 Quattro, a3 8l Quattro, golf 4motion, Octavia 4x4, w tym budżecie dostaniesz bardzo zadbane egzemplarze a będziesz o wiele bardziej zadowolony
może rav4 3 drzwiowa


@nama: 3d odpada z marszu, mam dwójkę dzieciaków i wygodniej z drzwiami z tyłu.

@listwa512: Rozważałem szczególnie octaviie ale za taką cenę to min 15 letnia. Wole teraz coś mniejszego oszczędniejszego, taniego w naprawach (nie wierze w bajki, że w ponad 10 letnim samochodzie nic nie trzeba będzie robić). Na większe auto przyjdzie czas na razie stać mnie na takie (w sensie zakupu i eksploatacji) i
@melba: mam w domu RAV4 mk2 po lifcie, Ignisa i starą Imprezę, jeśli chodzi o 4x4. Tak jak mówię, Ignis jest ok, ale komfortem nie rozpieszcza, Pand osobiście nie lubię :P. Pewnie na miasto te 60 kuni nie będzie przeszkadzało, ale strzelam że to ma krótkie przełożenie główne i za szybko nie pojedzie. Zobacz sobie jeszcze na Suzuki Swifta/Subaru Justy jak koniecznie chcesz małe. Jak nie, to może jakiś Forester? Najlepszy