Wpis z mikrobloga

Andromirki,

mam problem z Gboard'em. Klawiatura generalnie działa, mogę pisać itd. ale jak tylko wejdę w ustawienia wywala mi całą aplikację ("Gboard has stopped..."). Miał ktoś kiedyś coś takiego? Próbowałem wygooglać, jest trochę ludzi, którzy mają z tym problem, ale nie ma ostatecznego fix'a, którego umiałbym przeprowadzić ;) Próbowałem usuwać dane aplikacji, disable'a, force stop'a.

Nie próbowałem jeszcze usuwać, bo jest to systemowa aplikacja (nie mogę usunąć z poziomu ustawień, tylko wyłączyć), chociaż wolałbym zostawić to jako ostateczność. Czy potrzebny do tego jest root, czy wystarczy adb?

Czy sflashowanie OpenGApps na "brudno" cokolwiek może dać w tym wypadku?


#lineageos 14.1
#android 7.1.1
#oneplus 2
  • 6
  • Odpowiedz
@SZajac: Lineage był wgrywany tak czysto jak tylko czysto się da, wszystko miałem wipe'owane, włączając w to cache obydwa, data, system - akurat samo wgranie na czysto nie sądzę, żeby wiele dało - wolałbym to robić jako ostateczny krok, jeżeli nie będzie już innych pomysłów.

@hoRacy: Akurat to, że w URL nie podpowiada to feature, a nie bug ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ewentualnie może ktoś wie
  • Odpowiedz
  • 0
Wiem, ale nie zmienia to faktu, że jest to cholernie irytujące bo po co mi skrzętnie budowany słownik, skoro w wyszukiwarkę wpisuje się z palca z błędami@
  • Odpowiedz
@SZajac: Odgrzeję kotleta trochę - faktycznie wipe partycji "data" i świeży flash OGApps pomógł. Szkoda, że przy okazji usunąłem wszystkie dane :D
  • Odpowiedz