Wpis z mikrobloga

  • 1
Murki, kto w dzisiejszych czasach ma lepiej na rynku pracy - księgowy czy doradca podatkowy?
Zastanawiam się nad wyborem specjalności, a obie wydają mi się interesujące.
#studia #finanse
  • 10
  • Odpowiedz
@Kliko: Doradca podatkowy jest chyba ciekawszą opcją, bo księgowość to jeszcze można samemu ogarnąć a ludzie najbardziej nie rozumieją języka zawartego w ustawach i wolą oddać w ręce specjalisty.
  • Odpowiedz
@Kliko: jak będziesz dobrze ogarniał te wszystkie przepisy i umiał doradzać z podatkami to samo prowadzenie ksiąg rachunkowych nie będzie wyczynem, wstukiwanie w program, zresztą w trakcie samych studiów czy kursów większość rzeczy z księgowania już jest dobrze przedstawiona więc zawsze to zaplecze tam jakieś jest
ja niby poszedłem na rewizję bo acca, ale zastanawiam się jeszcze nad dobraniem doradztwa podyplomowo
  • Odpowiedz
@bartez_94: Ja z tego samego powodu wybrałem rewizje, bo miałem już trochę ACCA zdane, a teraz trochę żałuje bo widzę jakie jest zapotrzebowanie na speców od podatków choćby w Big4
  • Odpowiedz
@bartez_94: Ja się tam nie czaiłem, wysłałem im CV, wszyscy odpisali i zaprosili na testy, testy w miarę ok napisałem, przyszedł czas na angielski a tu dupa zbita i niestety ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz