Wpis z mikrobloga

#motoryzacja #bagaznik #akcesoria #samochody #mtb #rower

Potrzebuje przewieźć rower aby był poza samochodem. Trasa 700km.
Bagażniki na klapę dają radę ?, interesuje mnie wersja na jeden rower. Mam tylko obawy czy te uchwyty wytrzymają i rower nie wypadnie na skutek podskoków, dziur czy pędu powietrza..

Tylną klapę idzie otworzyć z założonym rowerem ? Pomiam fakt, że będzie ciężka i siłowniki jej nie utrzymają, chodzi mi o to czy nic nie będzie z niczym kolidować.
Czy coś od roweru trzeba zdjąć, typu pedały ?

Patrzyłem też używane to w jednej aukcji pęknięty jeden z uchwytów na rower, stąd moje obawy.

Na hak odpada bo nie mam haka i na dach odpada bo nie mam relingów.

Z tego co widzę na alledrogo to jest jakiś Peruzzo BDG.
  • 11
@r5678: W jednym samochodzie trzymaja w innym nie. Trzeba te paski dociagac co jakiś czas. To słabe rozwiązanie jest, ale jak nie masz lepszego to dasz rade to 700 przejechać. Ale to nie będzie przyjemna trasa.
@r5678 Nie wiem jakie auto mass, ale w nowszych masz specjalne otwory w dachu, gdzie możesz bezpośrednio zamontować belki, a tam już bezpośrednio bagażnik na rower.
Na hak odpada bo nie mam haka i na dach odpada bo nie mam relingów.


@r5678: jak możesz zamontować belki w dach to nie musisz mieć relingów tak jak pisał kolega. A jeżeli tylko jeden rower... To może złóż siedzenia i wrzuć go do bagażnika? Zdejmij przednie koło, wciśnij sztycę z siodełkiem do końca i wejdzie. chyba, że masz naprawdę małe auto. Na klapę to jest porażka niestety.
@Ulica: nie jadę sam tylko jeszcze z 3 osobami poza mną i każda będzie miała duża torbę i mniejsze siatki plecaki.. hatchbacka mam, nie ma szansy zmieścić nic więcej do auta. nie mówiąc o rowerze. cały bagażnik będzie zajęty co do centymetra. dlatego szukam uchwytu
@geuze:
@r5678 wożę rowery na duże dystanse na klapie i nigdy problemów nie miałem ale kupiłem bagażnik clip on z Thule bo jak kiedyś zacząłem montować to dziadostwo z paskami to mi się w połowie odechciało. Clip ona tylko zakładasz, zaciskasz, wrzucasz rowery, usztywniasz paskami i jedziesz.
@badylord: Ja tego bagażnika będę używał raz w roku.. więc, nazwijmy to, problematyczny montaż mi nie przeszkadza. Zwłaszcza, że mam tylko jeden rower do wożenia, więc założenie go trwa szybciej niż np 3.