Wpis z mikrobloga

@bioslawek: Mam do Ciebie pytanie bo widzę, że siedzisz w temacie powiązań biologii i religii. Jakie jest stanowisko Kościoła w sprawie duszy biorąc pod uwagę fakty naukowe o poczęciu?? Tzn. w którym momencie człowiek otrzymuje duszę?
  • Odpowiedz
@bioslawek: muszę się przyznać, że stanowiska KK nie znam. Dla jasności chodzi mi przede wszystkim o trudniejsze przypadki jak np. ciąże bliźniacze, zarodki itp. Jeżeli mógłbyś streścić je lub podlinkować byłbym wdzięczny. Twojego stanowiska także jestem ciekaw.
  • Odpowiedz
@UltimaThule: Problem w tym, że ja nie wierzę w duszę nieśmiertelną i dlatego to nie stanowi dla mnie jakiejś trudności i jedyne, co mogę dla ciebie zrobić, to wyjaśnić jak ja to widzę.
  • Odpowiedz
@bioslawek: czytałem na Twoim blogu artykuł o duszy więc jeżeli to właśnie Twoje podejście do sprawy to mniej więcej je znam. A czy znasz może jakieś materiały ze stanowiskiem KK w tych sprawach?
  • Odpowiedz
@UltimaThule: Bardzo pokrętna i wymijająca itotę pytań odpowiedź
( ͡° ͜ʖ ͡°)

http://mateusz.pl/pow/pow_980903.htm

"1. Czym w ogóle jest wg nauczania Kościoła Katolickiego dusza? Przez wiele lat chodziłem do Kościoła i na katechezę, ciągle słyszałem o „duszy”, ale NIGDY NIKT nawet nie spróbował wyjaśnić co to takiego owa dusza. Z tego co wyczytałem w paru książkach, nauczanie Kościoła w tym punkcie opiera się na doktrynie św. Tomasza z
  • Odpowiedz