Wpis z mikrobloga

@Sierzchul: a nieee, amator. Z jako takim doświadczeniem, ale jednak amator :)
I jako amator za samą konstrukcję stolika szanuję. A, właśnie - skąd wziąłeś materiał na blat? Jakaś hurtownia egzotyków, czy odzysk z odpadów deski podłogowej?
  • Odpowiedz
@Jarek_P: Mam obok siebie 3 tartaki (<3km) ( ͡° ͜ʖ ͡°) i jeden ma magazyn z suszonymi deskami, padouk tną na 155/27 a dąb 170/27, ceny odpowiednio +/- bo gdzieś kartkę zapodziałem: €10/mb i €7/mb chyba.

edit: dystans
  • Odpowiedz
Mam obok siebie 3 tartaki (<3km) ( ͡° ͜ʖ ͡°) i jeden ma magazyn z suszonymi deskami,


@Sierzchul: ech, to masz raj, kurcze. Ja koło siebie mam cztery duże supermarkety techniczne i wielką hurtownię stali dosłownie dwie ulice dalej, ale jeśli chodzi o drewno, to niestety jestem skazany na to, co w Castoramie kupię albo przez internet zamówię.
  • Odpowiedz
@Jarek_P: Też na początku kupowałem w markecie, jak jeszcze nie miałem równiarko-grubościówki, ale deski sosnowe już docięte na odpowiednie wymiary i wykończone kosztują tyle samo co surowy dąb czy buk. Więc zainwestowałem w D27300 i przesiadłem się na drewno twarde. Poszukaj dokładnie w okolicy, bo bywa że tartak jest malutki i nie ma go w internecie.
  • Odpowiedz