Wpis z mikrobloga

Mireczki spod tagu #rower #rowerowyrownik powiedzcie mi, jak Wy chcecie szacunku do Was jako uczestników ruchu drogowego oraz chcecie, aby Was nie traktować jak imbecyli jeżeli tak właśnie się zachowujecie. Prosiłbym o komentarz w sprawię którą niżej opiszę.

Godzina 20, #koszalin, ulica śniadeckich na wysokości polibudy, jadę w stronę giełdy (czyli jeszcze przed dużym rondem turbinowym). Popylam sobie czerwoniutkim peugeotem 206, obok mnie inne auta, droga dwupasmowa. Niestety, jestem zmuszony zwolnić do 30km/h, ponieważ jedzie przede mną rowerowy kolega, bez sygnalizacji, bez odpowiedniego stroju, dobrze że miał kask (czarny, bez odblasków). Sam jeżdżę czasem rowerem, krzywić się bym nie musiał jak i nie wylewał swojego zdenerwowania gdyby nie jeden fakt. Obok, nowa ścieżka rowerowa, nie żadna lipa stara z dziurami. Nowa, fajna droga rowerowa (max 2 lata temu położona). Jako że jechałem lekko poddenerwowany, stwierdziłem że otworzę okno i zapytam jegomościa (kulturalnie), czy obok nie widzi ścieżki rowerowej. Na co on odpowiada "A co ty, z policji jestes?". Po czym dojeżdżając do ronda #!$%@?ł sie przez linie ciągłe i pasy na środkowy pas ronda (#!$%@?ące ciężarówki i osobowki).

Nosz #!$%@? mać ludzie. Nie po to robicie jakieś petycje, #!$%@? masy krytyczne, A NAWET NA JEDNEJ Z ULIC MACIE WYDZIELONY PAS NA ULICY TYLKO DLA ROWERÓW po to, żeby #!$%@?ć na RUCHLIWEJ ulicy. Już #!$%@? wielki dwa bąbelki w to, że muszę sobie zwolnić i poczekać, aż #!$%@? kolumna za mną wjedzie na lewy pas i mnie wyprzedzi (lub będziemy jechać za Tobą 30km/h bo innej mozliwosci nie ma), ale tu chodzi o Wasze bezpieczeństwo.

taguję również #koszalin, może ktoś z Was zna tego pajaca (albo sam to czytasz) i przekaże mu, żeby wziął i się zastanowił nad swoim zachowaniem.

#zalesie
  • 10
Mireczki spod tagu #rower #rowerowyrownik powiedzcie mi, jak Wy chcecie szacunku do Was jako uczestników ruchu drogowego oraz chcecie, aby Was nie traktować jak imbecyli jeżeli tak właśnie się zachowujecie. Prosiłbym o komentarz w sprawię którą niżej opiszę.

@Pulton:
Twój wpis wygląda na błędny i nie zostanie uwzględniony w statystykach. Prosimy o stosowanie się do kilku prostych zasad.
Jeśli masz pytanie lub pomysł na rozwój rowerowego równika, użyj tagu #
@Pulton: (1) rowerzyści to nie monolit, nie można przecież oceniać wszystkich kierowców za to, ze niektórzy jeżdżą po pijaku albo bawią się w szeryfów, nie? (2) pas ruchu dla rowerów jest jednokierunkowy wiec często i tak trzeba ulica jechać (3) ścieżka jest często jedynie fragmentem trasy rowerzysty i bez sensu zjeżdżać z jezdni na chodnik i później na ścieżkę która zaraz skręci nie tam gdzie chcesz jechać... (4) koleś którego opisałeś
@Pulton: Jeśli zdjęcia google są aktualne to mogę ci powiedzieć dlaczego ja bym jechał asfaltem a nie cpr:
- nie ma znaków mówiących o cpr poza wytartymi poziomymi
- nie ma przejazdów rowerowych przy wyjazdach z bocznych dróg
- nawet na zdjęciach widać, że stan chodnika zmusza pieszych do chodzenia po tym czerwonym co niby drogą dla rowerów jest

Jeśli zdjęcia te są nieaktualne to dla mnie ten rowerzysta to debil
@Kroomka

debil jadący środkiem jezdni

W imieniu tagu oświadczam, że opisany mężczyzna nie powinien mieć roweru


Przez rondo powinien akurat jechać środkiem. Kwestia kiedy tym środkiem zaczął, a kiedy powinien był zacząć jechać. Inna sprawa, że nie powinno go tam być, jeśli ma ddr. Inna sprawa, że jeżeli chciał skręcić w kierunku, w którym nie wiedzie ddr to chyba mógł tam być.

Moim zdaniem za dużo zmiennych, żeby wydać wyrok.

O 20