Wpis z mikrobloga

Pora roku dziwna, ale potrzebuję nowego akumulatora. Czytam już od dobrej godziny różne porównania, oraz testy i wszędzie są skrajnie różne opinie, to wolę Was zapytać ;] Potrzebny mi sezonowy akumulator na ciepłe dni (późna jesień i zimą mnie nie interesuje). Przynajmniej 72ah, wymiary dowolne, silnik benzynowy, cabrio (w124 e320). Zależy mi na bezproblemowym odpalaniu przy okazjonalnej jeździe, w aucie brak problemów z alternatorem, czy jakimiś przebiciami przy wyłączonym samochodzie. Nie chcę Centry, ani Boscha s4 (bo właśnie jego wymieniam), co teraz się kupuje? Skąd najlepiej brać, żeby kupić świeżo zalany w tym roku?
#akumulator #motoryzacja #mercedes
  • 7
@alhakeem: No i tylko dlatego, że go wymieniasz to go nie chcesz?

Ja kupiłem z Vartą, przeżyła u mnie ze 3-4 lata stojąc na dworze. W zimie nie było problemu, nawet po 2-3 tyg bez palenia(mimo, że czasami słuchanie radia go rozładowało). W końcu padł na amen w lecie, chyba cela siadła. Kupiłem znowu Vartę i idzie drugi czy trzeci rok bez problemu. Ja akurat kupiłem stacjonarnie w wawie za 250zł
@thestabilizator: Dzięki propozycję ;]
@hpiotrekh: Nie byłem z niego zadowolony, odłączony w ciepłym garażu się rozładowywał. Przy regularnej jeździe i ciągłym doładowywaniu dawał radę, ale akurat na tym mi nie zależało. Dziękuję za odpowiedź!
@westsajd: To może się sprawdzić, dam szansę tej (dla mnie) nowince. Opis pasuje do moich wymagań, również dziękuję za odpowiedź!