Wpis z mikrobloga

Jak długo człowiek istnieje na ziemi? Argument demograficzny. Oraz o epokach lodowcowych.

TUTAJ jest cały artykuł: https://bioslawek.files.wordpress.com/2013/05/jak-dc582ugo-czc582owiek-istnieje-nac2a0ziemi-argument-demograficzny-oraz-o-epokach-lodowcowych1.pdf

Uczeni nie potrafią w żaden racjonalny sposób wytłumaczyć dlaczego ziemia nie została przeludniona już setki razy w historii ludzkości, skoro człowiek rzekomo chodzi po niej już prawie od 2 000 000 lat. Nie ma żadnej teorii, a nawet wiarygodnej hipotezy, która by mogła choć przybliżyć nas do wyjaśnienia tej wielkiej zagadki z przeszłości. Mamy uwierzyć, że od czasów Chrystusa do dzisiaj z 250 000 000 osób ludzie rozmnożyli się do liczby 7 miliardów, natomiast przez około 2 000 000 lat do czasów Chrystusa na ziemi przybyło jedynie 250 000 000 ludzi?

Jakie czynniki selekcyjne mogły zadziałać, że tak samo inteligentni ludzie jak my tak długo byli trzymani w ich ryzach, aż tu nagle około 8-10 000 lat do dzisiaj wszystko się zniemiło? Właściwie przez około 6-8 000 lat do naszej ery? Dlaczego ludzie tak późno wynaleźli rolnictwo, pismo, zbudowali wsie, miasta, stworzyli kulturę i cywilizacje? Dostępne na rynku idei naukowych hipotezy niczego nie tłumaczą. To po prostu takie sobie bajeczki. To są ideologie dorabiane do faktów – narzucanie interpretacji empirii.

#biologia #archeologia #paleoantropologia #prehistoria #nauka
bioslawek - Jak długo człowiek istnieje na ziemi? Argument demograficzny. Oraz o epok...

źródło: comment_zWtedJ1v7TSqY6fBJ5ZOsakqGFOeLfid.jpg

Pobierz
  • 37
@mnlf: Błąd ze złej analogii. Inne czynniki selekcyjne działają na lwy, niedźwiedzie i słonie, inne na ludzi. Na jednego zjedzonego czy zadeptanego człowieka przypada tysiące zabitych lwów, niedźwiedzi cz słoni. Oglądasz to na własne oczy ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@bioslawek: Dlaczego zakładasz, że ludzie przed setkami tysięcy lat byli tak samo inteligentni jak obecnie?
Ja tam uważam, że naukowcy mają całkiem dużo konkretów, tylko nie zawsze są w stanie je ze sobą prawidłowo powiązać.
Poza tym za dużo rzeczy chcesz dopasować do jakiegoś przykładu z Australii, przy czym powołujesz się na dość popularno naukowe artykuły. Idę o zakład że w tym temacie jest dużo więcej poważnych publikacji.
PS: Nie dało
@chwed: Ja nie zakładam, ja to wiem i napisałem dlaczego. Jak naukowcy mają kontrargumenty, to zamieniam się w słuch. Powołuję się na różne publikacje, które zweryfikowałem, a zakład byś przegrał ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@lavinka: Pudło, wojny, klęski głodu, epidemie zwalniają przestrzeń życiową dla innych i gwałtowny przyrost demograficzny szybko niweluje straty. Przyrost jest zawsze większy w skali czsu niż śmiertelność. Obserwujesz to na własne oczy! Poza tym szczepionki wynalazł Pasteur około 1885. Zmarł 19 lat przed wybuchem pierwszej wojny światowej, a wtedy ilość ludzi na ziemi już przekroczyła miliard. Choć trzeba przyznać, że historia szczepień sięga dużo wcześniej. Widać już wtedy ludzie mieli więcej
@lavinka: Mogę prosić o rzeczowy post? Jak mam to rozumieć? : " Wielki skok w dół był tylko ok. 1750 roku, a przecież od tego czasu było wiele wojen i powstań.". Poza tym to co napisałaś popiera moje poglądy. Czym jest 40 lat do 2 000 000?( ͡° ͜ʖ ͡°) Ponadto chodzi o zaludnianie całej ziemi, a nie tylko Polski. Niż demograficzny w jednym miejscu świata był
@bioslawek: Nie 40 lat 2 miliony tylko 40 lat 10 milionów. A wcześniej 3 miliony w 100 lat. Widzisz różnicę? Matematyka trudna, wiem, policz sobie na kalkulatorze, bo ja nie mam siły.
@lavinka: Tak prawdę mówiąc to od 1914 roku zaczęła się największ śmiertelnoś spowodowana wojnami, trzęsieniami ziemi, epidemiami, pandemiami, ludobójstwem: Hitlera, Stalina. Pol Pota czy Mao Zedonga, a mimo wszystko przyrost naturalny jest potężny!
@lavinka: To samo miałem na myśli; "40 lat 10 milionów. A wcześniej 3 miliony w 100 lat." -czyli obserwujemy systematyczny przyrost naturalny. No więc się pytam ilu ludzi mogłoby przybyć na ziemi w okresie 2 000 000 lat?( ͡° ͜ʖ ͡°)
@bioslawek: Bo H i S nie mordowali masowo dzieci, nie licząc żydowskich i cygańskich oczywiście. Moi dziadkowie są takimi właśnie dziećmi wojny, rozmnażali się średnio tylko troje dzieci na parę (czyli wcale niedużo), ale w przeciwieństwie do XIX wieku obie trójki dożyły do wieku rozmnażania i miały potomstwo (gdy sto lat wcześniej na pięcioro dzieci przeżywało troje). Dalej - dzieci nie doczekiwała się nawet 1/3 ludzi. Z różnych powodów, ale tak