Wpis z mikrobloga

Krew się w człowieku gotuje..
Wczoraj jechałem samochodem z Bydgoszczy w kierunku Konina, około 10 km od miejscowosci Radziejów zabrałem na stopa człowieka. Pan 54 lata, trzeźwy, w ubraniu roboczym, ale zadbany i czysty. Może nie pachniał jak łąka ale to zrozumiałe w świetle wydarzeń, które zaraz przestawię:
Otóż ten Pan pojechał rano busem pracowniczym do Inowrocławia z Radziejowa (okolo 50 km). Na miejscu szef powiedział, że od dziś pracują z nimi Ukraincy i od dziś (oczywiscie na czarno) stawka wynosi 6zł/h (wczesniejsze 9) i jak komuś nie pasuje niech wypierla. Pan nazwijmy go Mietek powiedział, że nie będzie pracować za taką stawkę i spytał czy może ten jeden dzień dopracować po staraj stawce. Od młodego cwaniaczkowatego szefa usłyszał - NIE, spytał więc czy mógłby pożyczyc 10 zł na bilet bo nie ma przy sobie pieniędzy. Cwaniaczek odpowiedział, że też nie ma przy sobie pieniędzy.
Pan Mietek, w największym słońcu przeszedł w wieku 54 lat 40 km na pieszo. Zabrałem go w stanie wycieńczenia, bez wody, bez czapki na głowie. Przecież logicznie myśląc wiadomo, że w tym wieku mógł dostać udaru słonecznego zawału itp..
Pytanie za 100 pkt. Jakim trzeba być skur
*synem, i gdzie trzeba mieć sumienie żeby tak potraktować starszego człowieka..
Zagotowało mnie to okropnie.
Podsumowując pan Mietek już w trasie znalazł sobie nową prace, za 12 zł na godz. I wszystko skończyło się dobrze.
Mireczki wiem, że nieraz strach zabrać kogoś na stopa, ale czasem to naprawdę osoby w potrzebie. Pan mietek powiedział że mógłby załatwićswojego szefa jednym telefonem do skarbówki (praca na czarno itp) ale nie chciał robić afery. KONIEC
#oswiadczenie #januszebiznesu #truestory
  • 118
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wybaczcie, że wyleje swoje żale, ale gdy czytam komentarze, że ten Pan nie zgłosi tego do Skarbówki to mnie telepie. Właśnie dlatego nie chcę mieć kontaktów z Polakami na obczyźnie. Kombinatorstwo i i zapatrzenie w koniec swojego nosa. Ten Pan to olał, a więc ten pracodawca wydyma jeszcze wielu innych, będzie bezkarny, a ludzie będą klnąć jak to źle. Ano źle, bo jeden chce wydymac drugiego. Za każdą cenę, bez skrupułów, bez
  • Odpowiedz
@Leber88: ten Pan co olał jak by poszedł do skarbówki to by mu #!$%@? zaległy podatek bo dla skarbówki nie ważne, że pracodawca zatrudnia na czarno, skoro masz dochód masz płacić podatek więc sam by sobie #!$%@?ł bardziej jak pracodawcy
  • Odpowiedz
@svr_ argument jest inwalidą Mireczku. Myślę, że zdecydowana większość osób, którym zaproponowałbyś 12 zł/h B albo 12 zł/h N wybrałaby tę pierwszą opcję. Szczególnie przy tak niskich płacach.
Rejestrujesz się jako bezrobotny, tyrasz na czarno i masz ubezpieczenie i 2k zł/mc na życie. Sam widzisz, że nie jest to jakaś gigantyczna kwota, szczególnie kiedy masz na utrzymaniu dom lub mieszkanie i żonę lub żonę z dziećmi, albo jeszcze kredyt. A obecnie
  • Odpowiedz
@svr_ argument jest inwalidą Mireczku. Myślę, że zdecydowana większość osób, którym zaproponowałbyś 12 zł/h B albo 12 zł/h N wybrałaby tę pierwszą opcję.


@czacha88: to byś grubo zdziwił, szczególnie w budowlance
  • Odpowiedz
@svr_ efekt jest taki, że zgłosi i będzie ukarany.
Serio uważasz że praca na budowie za 12 zł brutto byłaby brana od ręki? Wiesz, że za etat na takiej stawce wychodzi ~1500 na rękę?
  • Odpowiedz
@czacha88: To powiedz mi czy przy takich kwotach lepiej mieć 2k czy 1,5k? 3k czy 2k? Nie róbcie już z nich takich świętych. Im pasuje robota na czarno bo mają długi, komornika alimenty itd. Można walić wóde bez konsekwencji, jakąś kaskę wyrwać z mopsu. Kwestia stawki. Dlatego powinni karać obie strony.
  • Odpowiedz
1. Koles pracowal nielegalnie, czyli okradal nas wszystkich, rownie winny co janusz biznesu


@miki4ever: XD Skisłem z tego bo nie wiesz jaka bieda i bezrobocie jest w niektórych rejonach tylko ostatnio dzięki 500+ się poprawiło ale młodym ( ͡° ͜ʖ ͡°) Czyli lepiej zdechnąć zgłodu i być bezdomnym niż robić za te 9zł/h ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz