Wpis z mikrobloga

Ktoś tam się pytał jak wyglądała moja #laserowakorekcjawzroku więc wołam plusujących i komentujących.

A więc tak:

Pominę badania które odbyły się tydzień wcześniej, bo nie było to nic wielkiego - jedyny ważny szczegół to taki, że lepiej jechać z kimś, bo ja na zewnątrz nie byłem w stanie otworzyć oczu (rozszerzają źrenice do badań, czy cuś takiego).

Co do samego zabiegu i chwili przed:

Było nas siedmiu, umieszczono nas w pokoju gdzie były leżaczki i prowiant. Na poczatku przyszła pani z czymś gorzkim do wypicia i kropelkami znieczulającymi do oczu. Potem co jakiś czas ta sama pani przychodziła z samymi kropelkami dla osoby, która miała być następna w kolejce do zabiegu.

Zabieg. Zabieg jak to zabieg odbył się na "stole operacyjnym". Wyczyścili mi oczy, na twarz z jednej strony nakleili mi jakiś duży plaster prawdopodobnie z dziurką na oku i wprowadzili mnie pod owe urządzenie laserowe. Pan doktor wsadził mi jakiś rozwieracz w oko, żebym nie mógł go zamknąć, kazał patrzeć się w zielony punkcik na maszynie nade mną i przeszedł do "najlepszego" momentu, który może parę osób przerazić. Tj. wziął jakąś łyżkę (nie wiem jak to dokładnie wyglądało, ale mówię na to łyżka) i zaczął mi zeskrobywać górną warstwę oka. Tak, normalnie na żywca skrobał mi po oku jakimś metalowym czymś, zeskrobując mi nabłonek, czy kij wie co. Następnie cała maszyneria się rozświetliła na czerwono i po 22 sekundach patrzenia się w punkcik, oko było już naprawione. Z drugim okiem było dokładnie to samo.

Ogólnie wszystko było bezbolesne, bo oko mocno znieczulone.
  • 121
  • Odpowiedz
Wołam przez MirkoListy plusujących i komentujących ten wpis (73)

Dodatek wspierany przez Cebula.Online

Nie chcesz być wołany/a jako plusujący/a? Włącz blokadę na https://mirkolisty.pvu.pl/call lub odezwij się do @IrvinTalvanen

Uważasz, że wołający nadużywa MirkoList? Daj znać @IrvinTalvanen

! @halfsquad @muszelec @paramite @size @PiccoloColo @kemba_kukuczkov @dixtel @ardahaal @jadi @palcem_robiony @Krecia_Kotlownia @ziolo86 @uzbek23 @kfleszer @BochenekMleka @penguin1 @kryzysova @DirtyDrummer @maymonya @w0jt1
  • Odpowiedz
@anetaha: Jeszcze mi się goją i jest różnie - jednego dnia jedno mam zamglone, a drugiego perfekt. Końcowy efekt po 2 tygodniach. Obecnie na lewe widzę bardzo dobrze, ale czy perfekt? Nie wiem, zawsze miałem wadę wzroku więc trudno mi stwierdzić, czy to jest idealnie.

@JajecznicaNaGrzankach: Nic mi nie tłumaczyli za bardzo? No powiedzieli w trakcie zabiegu, ze będzie skrobanko i tyle xD

@tmn007: Około -3 na obu.
  • Odpowiedz
@jajecznicaZ5Jaj: To tak. W dniu zabiegu w okularach przeciwsłonecznych widziałem okey. Dzien po miałem taką nadwrażliwość, że pomimo zaciągniętych zasłon, okularów i koca na łbie, to dalej mnie raziło. W niedziele już lepiej a od wczoraj sytuacja odbiega tylko minimalnie od normalnego życia. Ale dalej chodzę w okularach przeciwsłonecznych.
  • Odpowiedz

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@Dorogon:

1/ Zakładam że miałeś przed operacją minusy. Czy nie masz teraz problemów z czytaniem tekstu/monitora z bliska? Nie ma takiego efektu jak w grubych okularach że czujesz napięcie w oczach?

2/ Wiesz może jaka jest szansa na problemy/powikłania przy operacji?

3/ Nie boisz się że na starość zaczną ci się dziać różne rzeczy z oczami?
  • Odpowiedz
@chchmiel: 1. Widzę normalne - w poprzednie dni było gorzej.

2. Nie wiem jaka jest szansa, ale chyba minimalna. Są niby jakieś ostrzeżenia, ale to chyba tak na wszelki wielki.

3. Obecnie ludziom starszym (np. mojej babci) też się robią dziwne rzeczy z oczami, a zapewniam cię, że żadnej korekty nie przechodziła. Już nie wspominając o tym, że zanim ja się zestarzeje, to medycyna znowu będzie lata świetlne dalej. Wystarczy porównać
  • Odpowiedz
@Dorogon: zawsze ciekaw byłem co by się stało gdybyś nie popatrzył w punkcik albo odwrócił wzrok ;p w sumie to jedyne co mnie lekko przeraża w tym zabiegu bo sam się na to zapatruję :D
  • Odpowiedz