Wpis z mikrobloga

Ktoś tam się pytał jak wyglądała moja #laserowakorekcjawzroku więc wołam plusujących i komentujących.

A więc tak:

Pominę badania które odbyły się tydzień wcześniej, bo nie było to nic wielkiego - jedyny ważny szczegół to taki, że lepiej jechać z kimś, bo ja na zewnątrz nie byłem w stanie otworzyć oczu (rozszerzają źrenice do badań, czy cuś takiego).

Co do samego zabiegu i chwili przed:

Było nas siedmiu, umieszczono nas w pokoju gdzie były leżaczki i prowiant. Na poczatku przyszła pani z czymś gorzkim do wypicia i kropelkami znieczulającymi do oczu. Potem co jakiś czas ta sama pani przychodziła z samymi kropelkami dla osoby, która miała być następna w kolejce do zabiegu.

Zabieg. Zabieg jak to zabieg odbył się na "stole operacyjnym". Wyczyścili mi oczy, na twarz z jednej strony nakleili mi jakiś duży plaster prawdopodobnie z dziurką na oku i wprowadzili mnie pod owe urządzenie laserowe. Pan doktor wsadził mi jakiś rozwieracz w oko, żebym nie mógł go zamknąć, kazał patrzeć się w zielony punkcik na maszynie nade mną i przeszedł do "najlepszego" momentu, który może parę osób przerazić. Tj. wziął jakąś łyżkę (nie wiem jak to dokładnie wyglądało, ale mówię na to łyżka) i zaczął mi zeskrobywać górną warstwę oka. Tak, normalnie na żywca skrobał mi po oku jakimś metalowym czymś, zeskrobując mi nabłonek, czy kij wie co. Następnie cała maszyneria się rozświetliła na czerwono i po 22 sekundach patrzenia się w punkcik, oko było już naprawione. Z drugim okiem było dokładnie to samo.

Ogólnie wszystko było bezbolesne, bo oko mocno znieczulone.
  • 121
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@SweterWPaski: Przecież już 2 razy podał cenę, polecam czytanie ze zrozumieniem. 3750 za oba, + 150 za 1 wizytę kwalifikacyjną. Ogólnie mają tam 4-5 metod, 1 za 2700 za oba, potem ~3300, 3500 i te 3750. Najdroższa najmniej inwazyjna i najmniej potem niby boli, ale nie wiem, bo ja nie odczuwałem bólu po operacji ani razu.
@Wieri: Tak, robią oba, zabieg trwa 20 minut w sumie, po 10 na jedno,
@Dimin: To pozdro sąsiad ^^ Miałeś jakieś przejściowe problemy na którymś oku? Wczoraj na oba widziałem tak samo mniej więcej, dzisiaj na prawe widzę o połowę gorzej. Będzie się to tak zmieniało, czy może na prawym oku mam jakiś nawrót wady i będzie trzeba poprawiać?
@Dorogon: 2 dni łzawiło, ale ostrość była ok. 3 dnia siadła mi ostrość na obu oczach, że nawet smsów nie szło czytać. Od 4 jest tylko lepiej i się polepsza. Ogólnie to przejściowe, przecież sam wiesz, że to się będzie stabilizować ze 3 miechy ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Dimin: Dziwne w takim razie, zawsze robią przerwę ok. 30 dni między jednym a drugim (w przypadku powikłań, żeby nie stracić wzroku całkowicie).
@SweterWPaski: Każdy tekst na podryw po którym nie dostaniesz w mordę lub "cel" nie odwróci się na pięcie i nie odejdzie jest dobry. A internet minimalizuje owe ryzyko ( )

Robiłem w Chorzowie w Weissklinik. Zapisałem się 5 marca, a wizytę miałem 19 maja i tydzień później zabieg. ALE. Można to było szybciej załatwić, tylko ja nosiłem soczewki i z tego powodu musiałem je ściągnąć i