Wpis z mikrobloga

@Beto ja mam taką tradycję, że czytam na Boże Narodzenie :) "Harry Potter i Kamień Filozoficzny" dostałam właśnie w prezencie pod choinkę :)
@Drakalen myślę, że warto :) od 3 części w filmacg pomijali bardzo dużo wątków.
@Tetrachloroizoftalonitryl maraton filmowy też muszę znowu zaliczyć ;D tyle, że u mnie wygląda to tak, że oglądam tyle części ile dam radę w jedną noc :D i kontunuuję dalej jak się trochę prześpię :D
@Drakalen: Moja koleżanka rok temu zaczęła czytać, chociaż filmy znała na pamięć. Co chwilę mi pisała raport na temat tego co się właśnie dzieje i była w szoku, że aż tyle ją ominęło. Na koniec stwierdziła że dopiero po przeczytaniu zrozumiała kilka istotnych rzeczy które w filmie się pomija. Tak więc ja polecam, zwlaszcza że to się fantastycznie czyta, bo tekst jest prosty a Rowling ma fajne poczucie humoru (którego czasem
@Drakalen: Styl zdecydowanie lekki, w końcu seria była pisana głównie z myślą o dzieciach i młodzieży ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Arveit: @Luna_Lovegood: Co do filmów, to większość wątków nie tylko pominięto, ale niektóre wręcz ordynarnie przekręcono. Na przykład... (kto nie czytał ani nie oglądał, NIE OTWIERAĆ SPOILERA!)


O ile jeszcze części 1-3 wypadają pod tym względem całkiem przyzwoicie, o tyle 4-6 skopano. Dobrze, że 7