Wpis z mikrobloga

#budujzwykopem #remontujzwykopem

Baterie termostatyczne z Allegro - kolejny temat, poruszony już przez @Felonious_Gru w jednym z moich poprzednich wykończeniowych wpisów.

Warto się w to ubierać? Od 129 zł można kupić termostatyczną baterię prysznicową - 4-krotnie chromowany mosiądz, niby wszystkie pięknie. A jak to wygląda w rzeczywistości? Miał ktoś do czynienia? W marketach takie baterie chodzą po 400 zł i wcale nie jest to dla mnie gwarancją jakości, bo markety też często sprzedają szajs. Chcę zaryzykować i najwyżej #!$%@?ć to z czystym sumieniem za jakiś czas, jeśli się nie sprawdzi - wolę wyrzucić w błoto 130 zł niż 400 (x2, bo prysznic i wanna), tylko nie jestem pewien, czy warto w ogóle ryzykować z takimi eksperymentami ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#remont #kiciochpyta #lazienka
Pobierz
źródło: comment_dJNkZZv38E9dariwrvsh9XBtyfDh6Nmh.jpg
  • 32
@Delgado: Wiem, chodziło mi tylko o wygląd (zajebiście by pasował do charakteru łazienki), ale nawet żonę dałem radę namówić, że funkcjonalność jest czasem ważniejsza, więc chyba odpuścimy temat ;)
@Funky666: Chyba pierwszą rzeczą jaką zmieniłem w mieszkaniu to właśnie bateria prysznicowa na termostat i słuchawkę z przewodem, bo stara była słaba.
Czy się opłaca nie wiem. Ile dałem? Nie pamiętam dokładnie, ale żona się uparła, że nawet jak ma rękę w mydle to musi móc przekręcić więc mamy takie kwadratowe. Na razie prawie rok i działa super. U rodziców w domu inna bateria za około 3-4 stówki wytrzymała 7 lat
@Delgado: @Funky666: 90% bateri jest z chin, nawet Grohe ma coś tam z chin. Co do azjatyckich produktów to jest tak że Chińczycy umieją produkować bardzo dobre jakościowo produkty ale wiadomo - cena. Samo Grohe i te inne markowe marki są spoko ale trzeba mieć na uwadze że płaci się tam też za 'znaczek'.

Chcesz fajny panel natryskowy w dobrej cenie - https://pomyslowalazienka.pl/p/62/2168/panel-do-hydromasazu-stalowy-mauritius-z-kaskada-ak-60-011-panele-natryskowe.html
normalnie kosztował ponad tysiąc.

Bardzo spoko baterią
@broker: Ostatecznie postawiłem na baterię Grohe pod prysznic, a zaoszczędziłem na baterii do wanny (bo dużo mniej się używa) i całym osprzęcie - plastikowa słuchawka i rura z Allegro. Do wanny wskoczyły czarne, więc i tak wyglądają kozacko, a do Grohe dałem plastikową słuchawkę i deszczownicę z Allegro (Grohe kosztowała chyba z 6x więcej).

Z wanną na razie bez problemów, za to w baterii Grohe pękła mi głowica termostatyczna i zapłaciłem
@Funky666: dzięki, właśnie obawiam się awaryjności tych termostatycznych. Fajna funkcjonalność, ale wydać 500 zł po to, żeby za rok-dwa kupować nowe części, to średni biznes. Sam już nie wiem ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@broker: Nie no, sam bajer jest super - ustawiasz w jednej pozycji i zawsze wiesz, jakiej temperatury się spodziewać. Minus jest taki, że w ustawieniu zerowym Grohe wcale nie daje 40 stopni, które miała dawać, tylko bliżej 50. Ja bym nie zamienił na zwykłą mimo to, jedynie wypróbowałbym inny model/innego producenta, ale to niestety chyba loteria, jeżeli nawet w klasie produktów po 400-500 zł trafiają się problemy.