Wpis z mikrobloga

#budujzwykopem #remontujzwykopem

Baterie termostatyczne z Allegro - kolejny temat, poruszony już przez @Felonious_Gru w jednym z moich poprzednich wykończeniowych wpisów.

Warto się w to ubierać? Od 129 zł można kupić termostatyczną baterię prysznicową - 4-krotnie chromowany mosiądz, niby wszystkie pięknie. A jak to wygląda w rzeczywistości? Miał ktoś do czynienia? W marketach takie baterie chodzą po 400 zł i wcale nie jest to dla mnie gwarancją jakości, bo markety też często sprzedają szajs. Chcę zaryzykować i najwyżej #!$%@?ć to z czystym sumieniem za jakiś czas, jeśli się nie sprawdzi - wolę wyrzucić w błoto 130 zł niż 400 (x2, bo prysznic i wanna), tylko nie jestem pewien, czy warto w ogóle ryzykować z takimi eksperymentami ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#remont #kiciochpyta #lazienka
Funky666 - #budujzwykopem #remontujzwykopem

Baterie termostatyczne z Allegro - kol...

źródło: comment_dJNkZZv38E9dariwrvsh9XBtyfDh6Nmh.jpg

Pobierz
  • 32
@goferek: Wiesz, ja pamiętam jak dawniej wymieniałem zwykłe baterie wannowe - taka za 50 zł pękała po 3 miesiącach (zwykły odlew albo inne gówno), a normalna za 200-300 zł pracuje już chyba z 10 lat. Tyle że teraz niestety sprawa się trochę skomplikowała i jakość nie zawsze idzie w parze z ceną - tak to bym dał 600 zł ze świadomością, że bateria wytrzyma w #!$%@? ( ͡° ʖ̯
@Funky666: ogolnie moze być. Staraj sie wybrać jak najmniejsza chinszczyzne. U mnie tania wystarczyła na 3-4 lata. Troche droższa działała z 10 lat (kupiona w markecie ale to za czasów kiedy nikt nie myślał ze mozna kupić baterie do łazienki w internecie). Ogolnie chińskie baterie do łazienki odpuszczaj. Problemy z uszczelkami itd. Nie da sie tego naprawić. Lepiej dołożyć do jakiegoś Grohe etc.
@Delgado: Ta ze zdjęcia to Savon - polska produkcja (chyba że importowana jako no-name, nie wnikałem), 129 zł na Allegro. Ma wymienną głowicę, więc to już jakiś plus. Grohe zaczynają się od 490 zł, a to już dość spora różnica ( ͡° ʖ̯ ͡°) Gdybym miał zaufanie do stosunku jakość/cena, to bym się nie zastanawiał, ale to niestety mój pierwszy tego typu zakup ( ͡° ʖ
Bateria to pikuś przy zestawie prysznicowym podtynkowym a te kupuje się aby pasowały serią (kształcie) do całej armatury. O chinczykach proszę zapomnieć.
@Tytanowy_Lucjan: A długo je już masz?

biednego nie stać na oszczedzanie


@Delgado: Święte słowa i zawsze wychodzę z tego założenia. Problem w tym, że nie jestem przekonany, czy marketowa bateria za 400 zł będzie lepsza od polskiej z Allegro za 130, a 600-800 zł za Grohe to już wydatek, który warto skonsultować z mądrzejszymi, chociaż wydaje się najrozsądniejszy.

@skaza: Na takie coś bym się chyba w życiu nie zdecydował
@goferek: @megawatt: @Tytanowy_Lucjan: @archive: @Delgado: @skaza: @Nieprawidlowy_login:

Dobra, Mirki, dzięki za opinie. Popytałem jeszcze po znajomych i wszyscy mają raczej droższe - Grohe, Tres, Kludi. Wszystkie śmigają bez zarzutów, więc pojadę po bandzie i kupię chyba taki zestaw:

http://allegro.pl/panel-prysznicowy-hydromasaz-natrysk-z-termostatem-i6682761250.html

Ew. samą baterię Grohe + zwykłą deszczownicę i słuchawę. Taniochę odpuszczam, bo właśnie dostałem wycenę robocizny i wyszło na to, że mnie stać kuhwa (
@Funky666: > A długo je już masz?
Nie wiem, bo łazienka nie była robiona po zakupie, więc pewnie z 7-10 lat. I raczej nie wygląda na coś markowego. Dodam tylko, że większe wahnięcia temperatury były jak założyłem kiedyś ogranicznik wody na prysznic - wtedy zdarzało się, że parzyło czasami.
@ErroL: Może i bez sensu, ale chodzi o spójność :) Zastanowię się jeszcze. Zasobnika niestety nie mam i nie planuję, bo dostałem całą instalację pod klucz pod dewelopera, więc nie bardzo mi się chce to teraz przerabiać, kiedy mam już na głowie wykończeniówkę.
@Funky666: Ech, panie, no i dupa zbita, chyba jednak pójdzie opcja bateria Grohe + zestaw Ferro albo podobny, bo zacząłem szukać całych paneli markowych i widzę, że kosztują 3000-6000 zł O_O Więc taki za 1000 zł chyba nadal jest jednym z tańszych i mniej godnych zaufania... Wygrałeś ;)
@Funky666: przemysl opcje panela. Szybko zachodzi kamieniem. Używa sie w 99% tylko słuchawki albo deszczownicy. Chyba ze już masz łazienkę skończona. No to wtedy to ratuje sytuacje. Upewnij sie tylko ze przełączanie jest cywilizowane. Ja to olalem. To muszę włączyć każdy po kolei by włączyć deszczownice. A ten "masaż" to gowno jest