Wpis z mikrobloga

  • 72
Jakiś czas temu postanowiłam sobie, że każdą monetę 5 zł jaką będę miała odłożę do słoiczka. Potem te monety wymieniałam u siebie w sklepie na banknoty, żeby nie było u mnie tyle drobnych. Dzisiaj przeliczyłam i mam tam ponad 600 zł. Zbieram dalej. Polecam.
#oszczedzanie #gownowpis
  • 46
  • Odpowiedz
@szcz33pan: naprawdę nie wiem o co Ci chodzi. Nigdzie nie napisałam, że 600 zł to jakaś kolosalna suma i jestem już blisko zakupu domku na plaży oraz spokojnego życia pełnego bogactw.
  • Odpowiedz
@gouomp: chodzi o tę filozofię oddawania końcówek z zakupów, że wtedy nie czuje się, że coś oszczędzasz, a potem po jakimś czasie jest jakaś suma pieniędzy (#!$%@? od tego czy to dużo czy mało, bo chodzi o samą zasadę gromadzenia oszczędności a nie ich rozmiar). Jak nie widzisz powodu, dla których warto posiadać oszczędności to też słabo.
  • Odpowiedz
@przecietny: awokado kupiłam raz w życiu, uznałam, że mi nie smakuje i od tego czasu nie kupiłam już ani razu. GDZIE JEST MOJE MIESZKANIE JA SIĘ PYTAM???
@VAPORWAVE: mam certyfikat NBP, o to nie musisz się martwić. Odprowadzam również wszystkie podatki od swojej działalności. Wszystko zgodnie z prawem, żadnej amatorki.
  • Odpowiedz
@gouomp: w kontach internetowych tez są świnki skarbonki możliwe (czy też obcinające reszty przy płatnościach).
Tak jak pisałem, to metoda oszczędzania dla Januszów, no ale lepsza niż brak oszczędności.
  • Odpowiedz
@szcz33pan: planowałam kiedyś konto oszczędnościowe, ale w tej chwili nie ma żadnej oferty, która jest warta mojej uwagi. Jak mówiłam nie oszczędzam na żaden konkretny cel. Po prostu odkładam pięciozłotówki. Nigdzie nie napisałam, że każę Tobie też tak robić.
  • Odpowiedz
  • 1
@gouomp przez półtora miesiąca odkładania codziennie lub maks co drugi dzień z portfela drobniakow od 1 do 50 groszy potrafiłam uzbierać nawet 90 zł -.- niby nic, ale portfel lżejszy i odłożyłam sobie na fajny kosmetyk bez większego wysiłku :) Muszę zastosować Twój sposób. Chociaż też już teraz prawie zawsze staram się płacić kartą.
  • Odpowiedz
@isiowa: zawsze coś tam się odłoży. A nie oszukujmy się, takie pieniądze to tak naprawdę pieniądze do wydania na głupoty, czyli fajnie xD
  • Odpowiedz
@Isanell: spokojnie, jeszcze mnie stać na 2 piwa nawet jak odłożę sobie 5 zł. Kontrolę nad finansami mam, ale bez przesady, żebym odczuła jakieś braki jeśli kilka razy w miesiącu odłożę sobie po 5 zł xD
  • Odpowiedz
@gouomp: Ja spisuje wszystkie wydatki i świadomie przeznaczam ileś tam zł czy % dochodów na oszczędności. Ale jak Ci się ten model sprawdza to super ;)
Coś podobnego mają w mBanku, że ci końcówki z transakcji przesyła na inny rachunek. Wyłączyłem to od razu bo mnie irytowało strasznie.
  • Odpowiedz
@Isanell: pisałam wyżej, że nie oszczędzam na żaden konkretny cel. Odkładam, bo odkładam. To taka kasa do wydania na głupoty. Jakoś mi na tym nie zależy.
  • Odpowiedz