Wpis z mikrobloga

Nie wiem czy wiecie, ale Radek Kotarski prowadzi swój program „Tajemnice historii”, który jest dostępny na YT.

Program „Tajemnice historii” to prowadzona przez Radka Kotarskiego seria dokumentalna o niezwykłych zagadkach związanych z polską historią. Radek śledzi w niej losy skarbów kultury zrabowanych w czasie II wojny światowej, szuka prawdziwych znaczeń ważnych dla Polaków symboli, odkrywa kulisy niewyjaśnionych wydarzeń historycznych. Co się stało z „Portretem młodzieńca” Rafaela, drugim po „Damie z gronostajem” najcenniejszym obrazem z Muzeum Czartoryskich? Dlaczego polskim godłem narodowym jest orzeł, a nie paw lub kogut? Skąd się wzięły polskie nazwiska? I czy Polska miała szansę stać się imperium kolonialnym? Odpowiedzi na te i inne pytania Radek Kotarski poda w przystępnej i interesującej formie, bo o każdej dziedzinie wiedzy potrafi opowiadać tak, by zaciekawić i najmłodszych, i starszych widzów.

Odcinek pierwszy

Dostępnych odcinków programu jest 12.

Zapaczony - Nie wiem czy wiecie, ale Radek Kotarski prowadzi swój program „Tajemnice ...

źródło: comment_bPHtn5gHRQbne6L3pnSVziBm9VUxNRFC.jpg

Pobierz
  • 2