Wpis z mikrobloga

#sluchawki #aliexpress #allegro

Szukam jakiś tanich słuchawek pchełek (dousznych, nie dokanałowych).

Poleciliście mi VE Monk. Już miałem zamiar je brać, ale zorientowałem się, że wykorzystałbym je do smartfona (bo oryginalne od #xiaomi są dokanałowe ( ͡° ʖ̯ ͡°) ). Ale przydałoby by się, żeby miały mikrofon i przycisk do odbierania. No i są różne wersje VE Monk.

Podstawowa: $9.26 (~ 35 zł) na Aliexpress lub 42 zł na Allegro.
Wersja z mikrofonem i jednym przyciskiem: $11.26 (~ 43 zł) na Aliexpress lub 47 zł na Allegro.
Wersja z mikrofonem i dwom przyciskami: $14.26 (~ 54 zł) na Aliexpres, na Allegro nie ma takich.

Ceny wraz z dostawą.
Linki:
https://www.aliexpress.com/store/product/Venture-Electronic-VE-MONK-earbud-earphone/1924356_32417311324.html
http://allegro.pl/ve-monk-plus-darth-black-edition-2016-dyst-pl-gw12-i6727349387.html
http://allegro.pl/ve-monk-plus-z-mikrofonem-android-dystr-pl-gw-12m-i6610834630.html

I teraz pytania:
1. Czy warto lepiej brać te z jednym przyciskiem niż z trzema? Tzn. czy wszystko jest poprawnie wykrywane w telefonach (mam Xiaomi Redmi 3)?
2. Lepiej brać na Aliexpress czy Allegro? Tzn. w ile czasu by przyszły?

A może za podobną cenę kupić jakieś inne?

#chinskiecuda
mk321 - #sluchawki #aliexpress #allegro 

Szukam jakiś tanich słuchawek pchełek (do...

źródło: comment_xj3NZe8SlFG2de8QGXCrD5HlJ628G3gp.jpg

Pobierz

Jakie słuchawki?

  • VE Monk podstawowe 23.5% (4)
  • VE Monk z mikrofonem i jednym przyciskiem 0% (0)
  • VE Monk z mikrofonem i 3 przyciskami 52.9% (9)
  • inne 23.5% (4)

Oddanych głosów: 17

  • 11
@mk321: Ja mam zwykłą wersję, choć zamierzam z czasem zamówić wersję z 3 przyciskami. Też jestem ciekaw wersji z mikrofonem. Ja akurat brałem z Polski, bo potrzebowałem wtedy słuchawek na gwałt.
@turok2016: Miałem też Sennheiser MX170. W porównaniu do VE Monków grają trochę gorzej, oraz nie każdemu pasuje ich wcięcie. Moje wytrzymały gdzieś 7 miesięcy i zaczęła jedna słuchawka charczeć. Po za tym denerwował mnie w nich kątowy jack.
@turok2016: fajne. Ale chyba trudno z dostępnością tych słuchawek (patrzę po sklepach i nie mają). I z tego co widzę nie mają mikrofonu (wydaje się niepotrzebny, ale do smartfona by się przydał do rozmów).

Dokanałowych po prostu nie znoszę. Zawsze używałem pchełek. Chyba jestem za stary na takie nowoczesne wynalazki xD

@Baero: właśnie zastanawiam się jak te przyciski działają w smartfonie.
1 przycisk: pewnie odbieranie rozmów (a może i play/pause
  • 1
@iron_wish: nadal szukam :D

A tak serio, to wziąłem te VE Monk. Już któryś raz (jak mi się kabel urywa, to kupuję kolejne - ale nie znaczy to że kabel jest słaby, każdy by się urwał). Brałem wcześniej te z przyciskami, ale i tak ich nie używam, więc szkoda kasy. Jedynie z mikrofonem warto. Czy na Aliexpress czy Allegro to biorę tam gdzie taniej z wysyłką (zazwyczaj na Aliexpress taniej, nawet
@mk321 Moje AKG K550 które kupiłem mniej więcej wtedy w 2017 służą mi do tej pory (gąbki już wymieniane bo popękały) w domu z DACem Audiotraka. Po wymianie wzmacniacza operacyjnego na MUSES01 już nic więcej w tym życiu nie potrzebuję :D A jako przenośne Airdots 3 już drugie xd
  • 0
@iron_wish: wymieniałeś jakiś układ scalony w DACu? Trzeba było lutować?

Ja to nawet DACa nie mam, tylko jakąś tanią zewnętrzną kartę dźwiękową na USB (bo jednak na integrze nie da się nagrywać mikrofonem).

Ze słuchawkami przenośnymi, to ja muszę mieć pchełki. Tych dokanałowych nie znoszę. Szkoła, że teraz taka moda i mały wybór.