Wpis z mikrobloga

Ile kosztuje utrzymanie w #warszawa? Obecnie mieszkam z rodzicami w rodzinnym mieście i zarabiam 4k netto. Z czego 500 dokładam się do opłat i jedzenia, 2,5k na ratę i utrzymanie samochodu i 1k zostaje mi na resztę. Dostałem ofertę pracy, właśnie w stolicy z zarobkami na start 7,5k netto. Ile z tego zostałoby mi odliczając ratę za furę (2k) i pewnie zwiększoną ilość pieniędzy za benzynę?
  • 12
@malouko66: za wynajem jakiejś kawalerki licz 1,5-3k w zależności od dzielnicy, zbiorkom 300 za 3 miesiące (chyba że będziesz mieszkał na jakimś zadupiu to samochód ma sens, czym bliżej do centrum tym mniejszy sens)
reszta to już twoja sprawa czy będziesz jadł na mieście i łaził do pubów
@malouko66: Zależy, gdzie wynajmiesz mieszkanie. IMHO jeżeli wynajmiesz kawalerkę bez szału i w rozsądnej lokalizacji, a do tego nie będziesz się stołować w restauracjach każdego dnia, to powinieneś bez problemu dać radę.
@malouko66: 2k mieszkanie (w miarę nowa kawalerka gdzieś w pobliżu centrum z opłatami); 1,5 - 2k na życie ze wszystkimi opłatami (karta miejska/benzyna, zakupy, szama na mieście, jakieś wyjścia) zależy; 2k rata za furę. Wiec zostaje jeszcze 1,5 - 2k oszczędności :)