Wpis z mikrobloga

Mirki, chciałbym zabezpieczyć lakier w samochodzie, zastanawiam się nad wyborem powłoki ochronnej. Koszt nałożenia powłoki ceramicznej z renowacją lakieru to około 2-3k, powłoka kwarcowa wychodzi taniej i jeszcze jest twardy wosk w granicach 500 zł. Pytanie, ktoś zabezpieczał? Czy warto decydować się na najdroższą opcję, czy znowu ta skuteczność ceramiki nie odbiega znacznie od pozostałych, więc nie ma sensu przepłacać, tylko zdecydować się na tańsze warianty?
Samochód z 2015.
#motoryzacja #samochody #detailing
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wiadomo, najtaniej samemu woskować i pucować, ale wracając do meritum mojego problemu i zakładając, że oddaje samochód do warsztatu, to warto wykładać kasę na powłoki ceramiczne/kwarcowe, czy sam wosk też daje radę i nie ma co przepłacać?
  • Odpowiedz
@mmaaqq: warto. Ceramika itp tworzy na lakierze trwała powłokę o pewnej grubosci która chroni przed rysami i tak dalej kiedy wosk tylko nada połysk ,trochę hydrofobowosci i trzyma koło miesiąca. Jeśli nie jest to dla ciebie straszna kwota tylko powłoka.
  • Odpowiedz
@mmaaqq mam wielu znajomych zajmujacych sie detailingiem, lepsze i gorsze firmy. Wszyscy mowia jednakowo, ze to wszystko jest spoko jak nie masz co robic z hajsem. Szczerze mowiac dla mnie to pic na wode i nie warto. W zyciu nie zrobilbym sobie takiej powloki bo pozniej musialbym o nia dbac przez te 3 lata, myc samochod w odpowiedni sposob itd. Dla mnie to glupota. Poza tym malo ktory detailer w PL
  • Odpowiedz
@lemansblue: Wiesz o samochód też musisz dbać,a z tego co czytałem to ta powłoka ułatwia cały proces czyszczenia. Chyba, że wymaga ona jakieś specjalnej pielęgnacji?
  • Odpowiedz