Wpis z mikrobloga

Właśnie przyleciałem do Polski wchodzę do maka poproszę duża biała kawę
8zl xddddddd
Ja #!$%@? serio tu trzeba #!$%@? godzinę za minimalna zeby sie kawy napić? Dla porównania w #uk za 7 funtów czyli minimalna najedzą sie 2 osoby dwoma zestawami
Nie hejtuje bardziej podziwiam
  • 183
  • Odpowiedz
szczerze powiedziawszy to jestem lekarzem na stażu (pewnie z zaraz podniesie się skowyt w końcu stażysta), #!$%@? wszystkie papiery, stoję do 2-3 zabiegów dziennie, wydaję zlecenia pod czym podbijam się swoją pieczątką i wszystko za 9 ziko netto za godzinę. To jest #!$%@? dramat :D

P. S. Czasami wychodzę nawet po 20 ale od 15.30 robię już za darmo


@pepone: szczerze nie dziwie sie, ze potem sobie odbijacie to w
  • Odpowiedz
@volver021: Wyjechali do UK xD No jak w MC kupiłem szwagierce chicken nuggerts w zestawie i kazali mi zapłacić około 30 zł to zdębiałem.. Ja w Polsce przestałem w MC jeść gdy chesburger kosztował 2.50zł. Teraz pewnie z 5zł kosztuje.
  • Odpowiedz
@volver021:

Dla porównania w #uk za 7 funtów czyli minimalna najedzą sie 2 osoby dwoma zestawami


Zestaw z tego co piszą kosztuje 5 funtów (nie kupowałem). Czarną kawy na mieście za mniej niż 2 funty ciężko było dostać. U nas można w Mc dostać kawę za darmo.

Poza tym gdyby stosunek kosztów do zarobków był gorszy niż w Polsce to po co by ludzie emigrowali?
  • Odpowiedz
@volver021: myślę, że w tym twoim porównaniu akurat wypadamy wspaniale w porównaniu do uk. McD to syf i porażka, raz, że jedzenie śmieciowe, dwa, że kanapki są tak żałosne, jak słynna czekolada z żurawiną krakowskiego kredensu. Kupiłem sobie parę miesięcy temu po latach przerwy. Wystarczy na kolejne parę lat.

Więc jeśli takie rzeczy są drogie i cena zniechęca, to idealnie.
  • Odpowiedz
@volver021: To ja zdziklem, jak w Marcu wpadlem do kraju, pierwszy raz po jakichs 4 latach chyba. Podbijam do bankomatu w E.Leclercu na Bielanach - zeby "stowe na zakupy" wyplacic ...a tu bankomat mi sugeruje kwoty wyplaty od 2000 PLN w gore. Nie wiem czy to standard, czy nominalow nie bylo, czy tak mnie Euronet chail powitac po staropolsku, czym chata bogata, ale przeszyl mnie tak argentynski dreszcz jakis...
  • Odpowiedz
8zl to student roznaszacy ulotki zarabia... W mojej okolicy magazynier ma 16zl a ja 5 lat temu studiujac, pracowalem w lokalnej fabryce butow to mialem 18zl:) no ale ja zaradny jestem xD
Tak pozatym to ja bym nie poszedl w pl do pracy za mniej niż 14...
Ps też gro czasu emigroooowałem ;)
Ps2 no to fakt w big mac index nie jest w Polsce rozowo ale i tak jest fajnie jak
  • Odpowiedz