Wpis z mikrobloga

Właśnie przyleciałem do Polski wchodzę do maka poproszę duża biała kawę
8zl xddddddd
Ja #!$%@? serio tu trzeba #!$%@? godzinę za minimalna zeby sie kawy napić? Dla porównania w #uk za 7 funtów czyli minimalna najedzą sie 2 osoby dwoma zestawami
Nie hejtuje bardziej podziwiam
  • 183
  • Odpowiedz
@volver021:

Gratuluje odkrycia, że przeciętny robol w Uk ma większą siłe nabywczą niż robol w Polsce.

Ale nie każdy zarabia w Polsce minimalną ;)
Zaufaj mi, że niektórzy pracują na taką kawe
  • Odpowiedz
@peszmerd: Ale ja wiem, że ceny kawy są w Polsce stosunkowo wysokie, ja się nie odnoszę do tego. Wkurza mnie tylko to, że co kilka dni jakiś wykopek wraca z zagranicy i mówi "hurr ale tu do dupy jak wy tu żyjecie podziwiam". To, że doda na koniec "tylko podziwiam, nie hejtuję" nie znaczy, że nie hejtuje..
To tak jakbym ja napisał na reddicie, że podziwiam życie brytoli w UK
  • Odpowiedz
  • 0
@WatchLover: czy ja pisałem ze każdy czy porównałem co kupisz za minimalna a nie średnia? Wiem ze niektórzy zarabiają nawęt szybciej.
Mycie talerzy No pozdrawiam xddddddddd
  • Odpowiedz
@volver021:
A co w tym uk robia robole, ktorzy sie tak jarają siłą nabywczą za minimalną?!
Zmywanie talerzy, czyszczenie kibli, sprzątanie, przerzucanie miesa w chłodni, jak sie któremuś poszczęści to magazyn...
  • Odpowiedz
@volver021: Dlatego właśnie na zachodzie McDonald to najtańsze żarcie i jego zyski rosną w czasach kryzysu gdy ludzie chcą jak najtaniej zaspokoić potrzebę głodu, natomiast u nas ze względu na ceny wyjście to McDonalda to wielkie wydarzenie np. na niedziele lub dzień dziecka.
Sam osobiście tam nie chodzę gdyż to syf i szkoda mi zdrowia
  • Odpowiedz
@MisiuMisiu: No ok, ale co mnie interesuje 1600 zł w Polsce. Tyle może mieć licealista pracujący w wakacje, a nikomu nic nie odejmując - charakter pracy też jest istotny i bycie nawet brygadzistą też żadna atrakcja. Co innego jak już się ktoś ustawi w UK, ale takie porównania, że 8 zł za kawę porównując pensje minimalne to nonsens, bo wychodzi jakby to był u nas luksus, a nie jest.
Do
  • Odpowiedz
@WatchLover: 8 zł za kawę to nie jest mało, biorąc pod uwagę że dostajemy ją w papierowym kubku, a jej smak przypomina popłuczyny. Wolę dorzucić te 3-4 zł i napić się porządnej kawy w kawiarni.
15 zł za nasycenie się tym syfem to właśnie drogo, są miejsca gdzie za te 15-20 zł zje się znacznie smaczniej i zdrowiej.
Co do wspomnianej przeze mnie lubelszczyzny to bedac tam co prawda sporadycznie
  • Odpowiedz
wmawiaj sobie tak dalej u czuj oddech państwa na plecach które Cię dyma


@volver021: hmmmm ależ dyma i mnie. i ciebie - nie płacisz podatków? Godzę się na takie "dymanie" w imię pozostania w miejscu, które lubię, otoczeniu bliskich mi osób, kultury którą zdecydowanie lepiej rozumiem itp.
Ty wybrałeś inną drogę i twoja sprawa ja nie mam bólu dupy o to, że masz taniej, a ty jak widać masz... o
  • Odpowiedz
@volver021: OPie, a tak przy okazji: jakim tempem powinnismy się rozwijać od 89, żebyś nie był w takim szoku (pomijając manipulacje).
Wg mnie rozwijamy się naprawdę niezłym tempem.
  • Odpowiedz
Wykopki, naprawdę piszecie bzdety o rozwoju kraju, gdy mamy jedną z najdroższych "kaw na mieście" w skali Europy? Sieciówki tłumaczą, że to przez to, że Polacy wolą pić w lokalu niż brać na wynos, ale to żaden powód do płacenia 15 zł za #!$%@?ą kawę. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@boryss: ale jest kubek starbucksa z syrenką, albo możesz dodać na insta że w coście byłeś, kawe piłeś, a nie jakieś kompoty domowe popijawki
też mnie to boli że dajemy się tak doić, za godzinę pracy przy minimalnej ( to koło 9 na ręke, 13 to jest brutto :) ) jedną kawusię wypić i to jeszcze tą zwykłą a nie jakąś premium, ehh szkoda strzępić ryja ( ͡° ʖ
  • Odpowiedz
  • 0
@sulejman wlasnie wróciłem z maka i bralem ten zestaw. Nie musialem pokazywac kuponu. Normalnie za dyche dali. A do innych tez nie trzeba apki wystarczy ze pokazesz to w przegladarce
  • Odpowiedz