Wpis z mikrobloga

Mam 3 zadania.

- uporządkować 30 tys. zdjęć
- zaprojektować stronę internetową dla klienta
- napisać pracę licencjacką

Każde z nich zajmie mi 18 godzin pracy. W ciągu doby mam 6 godzin na pracę.

1. Przez 3 dni skupić się całkowicie na jednym zadaniu, po ukończeniu przejść do następnego.
2. Pracować nad trzema zadaniami na raz. Po 2 godziny dziennie na każde.

#ankieta #pytanie #praca Jak pracujecie? #kiciochpyta

Jak pracujesz?

  • Skupiam się na jednym zadaniu. Koncze. Nastepne 82.4% (56)
  • 3 zadania jednocześnie. Żadne nie stoi w miejscu 17.6% (12)

Oddanych głosów: 68

  • 6
@ptasiek2: Ale czasami jest tak, że np. nie masz pomysłu jak skategoryzować dane zdjęcia/albumy i przez cały dzień się zastanawiasz. A jakbyś pracował 2 godziny, przespałbyś się - na coś byś wpadł przez ten czas. Tak samo z pracą licencjacką, możesz nie mieć weny np.
@DanieI: to zależy. ja bym spróbował skupić się na jednym zadaniu, a jak czujesz że już masz dość i produktywność spada wziąć się za inne. uparte ciśnięcie tematu czasem wydłuża czas pracy, ale każdy ma inaczej i musisz znaleźć system, który będzie działał dla Ciebie
@dejanarchos: Właśnie próbuje znaleźć ten system. Myślę, że lepszym rozwiązaniem jest praca nad kilkoma zadaniami regularnie.

Jak w kalendarzu sobie zapiszę, że od 10 do 12 zajmuję się projektowaniem strony. To siadam i to robię przez 2h w pełnym skupieniu. Kończę, jestem zadowolony, przechodzę do kolejnego zadania - np. porządkowania zdjęć.

Gdybym cały dzień poświęcił na stronę. Nie zrobiłbym nic innego. Te 18 godzin na zadanie było przykładowe... dane zadanie może