Wpis z mikrobloga

@Pan_Slon: tak jak pisze @Tymian - jeśli nie potrzebujesz tego z jakiegoś konkretnego powodu, to obłóż sobie zwykłe meble matami ESD (plus na podłodze ofc). Wyjdzie zdecydowanie taniej a i będzie działać tak samo. My tak od dawna robimy i wszystko jest ok. Maty uziemione i jest git.
A co myślisz o budowie własnych stanowisk z profili aluminiowych ITEM?


@setkadolarow: odpytuje wlasnie jakies firmy, ktore cos takiego robia z profili, nie jestem do konca przekonany ale moze cena mnie przekona ;)
czyżbyś zachorował na chorobę "apple"? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Tymian: zachorowalem na dobra jakosc pracy i odpowiedne warunki ku temu :) apple przy okazji bo swiat na tym sie nie konczy, a swoje horyzonty mam troche szersze ;)
@Pan_Slon: ja śmieszkuję :D

ale trochu mamony wywalisz na to i tak

Swoją drogą widzę jak u mnie firma zamawia stoły ESD i one są tak ESD że nie są a kosztują strasznie dużo i kończy się na tym że mata i tak leży.
@Tymian: mata i tak bedzie, to normalne :) mata tez troche zabezpiecza sprzet, ktorym jezdzisz po blacie, chyba jeszcze nie spotkalem stanowiska esd bez maty. choc racje masz ze producent zapewnia o jakims tam wykonaniu samego blatu.

co do kasy to wiem niestety ile to kosztuje, do tego jeszcze podloga esd, potem zaczyna sie uzbrajanie stanowisk itd. dobra fura za to by byla, jeszcze pojezdze sobie rowerem ( ͡° ͜
@Pan_Slon: serio, kup zwykłe stoły ale takie lepsze bo one mają taką samą okleinę. Sprawdzałem to miernikiem rezystancji izolacji.

Połóż maty na blaty, kup gumolit ESD i po sprawie a to co zostanie przeznacz na bardzo dobry sprzęt do serwisu, stacje, myjki, lutownice, oscyloskopy, narzędzia :)
@Pan_Slon: U mnie w pracy są prawie zwykłe biurka z możliwością podwyższenia blatu. I na to mamy położoną matę ESD. Do tego mamy stelaż ze świetlówką i wiem, że te stanowiska przeszły jakieś tam kontrole :) A pracy mamy koło 100 takich stanowisk :)