Wpis z mikrobloga

Czy ktoś z #4konserwy jest mi w stanie wytłumaczyć, czym się różni argument:

chcesz przyjmować uchodźców to przyjmij ich do swojego domu


Od:

chcesz leczyć chorych na raka to lecz ich ze swoich pieniędzy


(do prawackich trolli - nie jestem przeciw ostrożnej polityce imigracyjnej, chodzi mi jedynie o głupotę tego argumentu)

#prawackalogika #bekazprawakow #neuropa
  • 23
@NapalInTheMorning np. tym, że jeśli chodzi o pieniądze, to nikt nie ma nic przeciwko misjom humanitarnym (są opłacane z kasy z podatków, tak jak leczenie raka z nfz).

Jeśli chciałbyś postawić równoważny argument odnoszący się do chorób to powinien on brzmieć raczej "chcesz leczyć chorych na grypę lecz ich w swoim domu". Ponieważ ten który przytoczyles o uchodźcach odnosi się do bezpieczeństwa.

Nie jest bezpieczne przebywać z uchodźcami pod jednym dachem, podobnie
@Ion_cannon: miałoby sens, gdyby osoby wspierające przyjmowanie uchodźców nie chcieli by ich w domu z powodu strachu ( wtedy zgoda, to hipokryzja). Ale w tej sytuacji chodzi przecież o sprawy finansowe, lokalowe czy rodzinne (dlaczego masz mieszkać z obcymi osobom we własnym domu).

Problem imigracji to - podobnie jak problem leczenia raka - jest problem, który da się rozwiązać jedynie systemowo. Próba przerzucenia odpowiedzialności za niego na jednostkę jest demagogią.
@NapalInTheMorning: ale przecież nikt nie ma nic przeciwko pomocy finansowej dla uchodźców czy ofiar wojny, dlatego Twoje porównanie nie ma kompletnie sensu.

Ludzie są przeciwni relokacji uchodźów bo wiedzą, że to odbije się na ich bezpieczeństwie.

Elity żyją sobie w bogatych dzielnicach, natomiast uchodźcy trafiają przeważnie tam gdzie mieszka ogól społeczeństwa. Stąd wzięło się hasło, że jeśli chcą uchodźców to niech przyjmą ich do siebie.
ale przecież nikt nie ma nic przeciwko pomocy finansowej dla uchodźców czy ofiar wojny


@Ion_cannon: chyba używamy innego wykopu...

Dzisiejsza główna: https://www.wykop.pl/link/3748601/dziennikarz-tvp-zasugerowal-by-zwolennicy-przyjmowania-uchodzcow-zabrali/

Zaplusowane wypowiedzi:

kto za to zapłaci?

widzę, że mamy pierwszego sponsora

Na koniec roku każdy zwolennik przyjmowania uchodźców otrzymuje rachunek za ich utrzymanie i pokrywa go z własnej kieszeni.

pod to złodziejstwo podpina jakąś faszystowską ideologię ubraną w płaszczyk dobroci...


Porównanie jest z dupy.

@Blaskun: Z-A-O-R-A-N-E!
@NapalInTheMorning: Zresztą nie udawaj, że nie wiesz o co chodzi. Kwestia finansowa, to drugorzędna sprawa. Wiekszość nie ma nic do Ukraińców, a najechało ich się sporo.
Jak macie takie dobre serduszka, to przyjmijcie sobie takiego Makumbe, czy innego Ahmeda pod swój dach nawet z dopłatą. Zobaczymy jak się wam odwdzięczą. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@NapalInTheMorning: Najwyraźniej używamy innego. Odnosisz się jednej wypowiedzi konkretnego polityka podczas gdy ja do etymologii tego hasła.. ALE
Nawet zakładając, że Twoje porównanie nie jest z dupy, to jednak chorzy na raka są leczeni dlatego, że są ubezpieczeni i oddają na ten cel sporą część swoich zarobków.

@Blaskun: Z-A-O-R-A-N-E!


Nie chcę Cię kolego martwić ale orzesz się sam pokazując brak zdolności logicznego kojarzenia faktów. Pozdrawiam.
Wiekszość nie ma nic do Ukraińców, a najechało ich się sporo.

@Blaskun: ilu z nich przygarnąłeś do siebie? Żadnego? Dlaczego? Boisz się ich?

to jednak chorzy na raka są leczeni dlatego, że są ubezpieczeni i oddają na ten cel sporą część swoich zarobków

Co to zmienia? To nie ja podpisywałem z nimi umowę, a leczeni są z moich (MOICH!!!) pieniędzy? Dlaczego leczone są też dzieci, które nigdy nie wpłaciły nawet złotówki
za dzieci ubezpieczenia płacą rodzice

@Wajcha44: Rodzic płaci taką samą stawkę zdrowotną jak ja (bezdzietny). Czyli koszt ubezpieczenia jego dziecka w takim samym stopniu obciąża mnie, jak i jego.

Jeśli się nie godzisz na to żeby ich leczyć za 'swoje' to nie płać ubezpieczenia.

Serio? Mam prawo nie płacić?

Dlaczego prawicowcy tak się oburzają, że uchodźcy będą utrzymywani z ich kieszeni? Wystarczy, że przestaną płacić podatki i problem się rozwiąże!