Wpis z mikrobloga

Miry, muszę podpisać nową umowę na internet i chciałbym się Was poradzić, który wybrać. Mam do wyboru 50 mb/s za 50 zł lub 150 mb/s za 70 zł. Wiadomo lepiej szybszy, ale czy jeżeli nic nie ściągam to nie wystarczyłby mi ten 50? Czy ta prędkość będzie jakimś ograniczeniem, jeśli zależy mi na:
- szybkim działaniu stron (ale teraz to już chyba nie te czasy, że chodzą wolno z winy internetu?)
- rozmowach w HD przez skype (1920x1080)
- graniu mmo (world of tanks, gta online, ghost recon wildlands. W CS'a nie gram)

wcześniej miałem 100mb/s i było ok i nie wiem czy odczuję różnicę, jeśli zejdę o połowę.

#internet #komputery #pcmasterrace
  • 9
@sztacheta: Pod warunkiem że sam go będziesz użytkował. Ja swego czasu działałem na 10mb, wow, wot i filmy hd chodziły bez problemów, co do rozmów hd nie wiem, nie wypowiem się bo ja raczej nie używam skype a jak używam to wyłącznie bez obrazu. Ale karwa, nawet jak niesymetryczne to wysył będziesz miał na tyle mocny żeby ciągnąć taką rozmowę bez problemów.
@xxdnbxx: W końcu ktoś napisał, ze upload jest równie, albo ważniejszy jak download. Jak to nie symetryk to ile masz up? Pewnie 10% wartości. Różnice na poziomie 2mb. będzie niezbyt zauważalna, chyba, ze za 70 masz nie 7, a np. 14, a za 50 tylko 5 to bierz 70, ale watpie w ta teorie.