Wpis z mikrobloga

Od paru dni szukam pieska. Nie chcę rasowego, cudownego i drogiego. Tak naprawdę ma być tylko w miarę nieduży, nieagresywny i... no właśnie. Moja druga połówka ma silną alergię, dlatego szukamy psa z włosem, a nie sierścią. Przeglądałam sobie dzisiaj olx i zauważyłam sporo podejrzanych ofert. Szczenięta opisane jako york, maltanczyk, labrador etc. wystawiane są ZA DARMO. Domyslilam się, że pochodzą z pseudohodowli. Ale nawet nie takich pseudohodowli zarejestrowanych w jakimś stowarzyszeniu. Tylko ktoś sobie ubzdurał,że rozmnozy i yolo. Sprawdziłam pisząc bez ogródek o ceny piesków. Eh, szkoda szczempic ryja. Poniżej wrzucam zdjęcie. Najgorzej, że ci ludzie produkują kundle z wieloma chorobani, nie wiadomo w jakich piwnicach te psy trzymają, a suczki robią za maszynki do rodzenia...

#zalesie #psy #januszeolx #podludzie
otojatutaj - Od paru dni szukam pieska. Nie chcę rasowego, cudownego i drogiego. Tak ...

źródło: comment_tYsWAeirfLjlwI9IWwZri7fuWO7jIkmJ.jpg

Pobierz
  • 68
  • Odpowiedz
@otojatutaj: wydaje mi się, że jeżeli jest alergia to nie ma co kombinować ze schroniskami i ogłoszeniami na OLX. Żaden kundelek nie będzie miał 100% włosia a po co ryzykować alergię u drugiej połówki i zakochanie się w piesku którzy okaże się alergizujący :(
  • Odpowiedz
@otojatutaj: ale alergia będzie niezależnie od tego czy to sierść czy włos bo alergenem jest białko które występuje na skórze z tego co wiem. A jak silna alergia to nawet niewielkie ilości gubionego włosa mogą być uciążliwe. Mam alergię na psa i kota i kota z włosem w domu ;-)
  • Odpowiedz
@otojatutaj: Przedstawię ci sytuację moich rodziców, wychowują dwa duże psy (berneński pies pasterski) od 4 tygodniowych szczeniaków, gotują im sami jedzenie żeby nie jadły gówna z puszek ani suchej karmy, dbają o nie, wizyty u weterynarza, szczepienia zawsze na czas, odrobaczanie itd., nie chcą zarabiać na szczeniakach, chcą tylko żeby suka nie miała problemów zdrowotnych z racji tego że nigdy w swoim życiu się nie oszczeniła, okazuje się że suka zachodzi
  • Odpowiedz
Nie chcę rasowego, cudownego i drogiego


@otojatutaj:

Przeglądałam sobie dzisiaj olx i zauważyłam sporo podejrzanych ofert. Szczenięta opisane jako york, maltanczyk, labrador etc. wystawiane są ZA DARMO. Domyslilam się, że pochodzą z pseudohodowli. Ale nawet nie takich pseudohodowli zarejestrowanych w jakimś stowarzyszeniu. Tylko ktoś sobie ubzdurał,że rozmnozy i yolo. Sprawdziłam pisząc bez ogródek o ceny piesków. Eh, szkoda szczempic ryja. Poniżej wrzucam zdjęcie. Najgorzej, że ci ludzie produkują kundle z wieloma
  • Odpowiedz
chcą tylko żeby suka nie miała problemów zdrowotnych z racji tego że nigdy w swoim życiu się nie oszczeniła


@Headonista: czyli jakie? Bo to, co opisujesz, to typowe #!$%@? śmieci, wystawiających psy na OLX.
  • Odpowiedz
@otojatutaj: ja mojego owczarka przyprowadziłem ze śmietnika, pani weterynarz go oceniła na miedzy 7 a 9 lat, ale wychowuje jak swoje, wczoraj tez znalazłem 2 psy, młode szczeniaczki, w koszu na śmieci, w worku, nie mogę trzymać trzech psów to zadzwoniłem do schroniska co by wzięli,na szczęście przeżyły
  • Odpowiedz