Wpis z mikrobloga

Hejże!
chciałem rozpocząć zabawę z geocaching i nie jestem pewien czy korzystać z OC czy z GC. Zarejestrowałem się na oba i widzę, że jedna skrzynka jest w obu serwisach. Jak znajdę to zalogować na oba? (mam różne nicki na OC i GC)
#geocaching
#opencaching
  • 19
  • Odpowiedz
@frogkiller: jeśli bywasz za granicą (praca, podróże, cokolwiek) -> warto GC.
Poza tym sprawdź mniej więcej, w którym serwisie jest więcej skrzynek w Twojej okolicy.
Może ktoś z Twoich znajomych bawi się już w keszowanie? OC czy GC?

  • Odpowiedz
@frogkiller: nikt Ci nie odpowiedział. Zaloguj oba, do logbooka w skrzynce wpisz oba nicki.
Jak jesteś fajny to korzystaj z gc, a jak jesteś niefajny, będziesz psuł skrzynki albo zakładał kiepskie, to korzystaj z oc ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@frogkiller: Nie bierz zbyt na poważnie głosów od bojówki OC. Większość przydatnych "płatnych" opcji w GC i tak jest dostępna za darmo na polskiej wersji serwisu (geocaching.pl). Największą zaletą GC jest możliwość szukania skrytek na całym świecie. OC to głównie teren Polski. Lubiany jest przeważnie z powodu sentymentu. Według mnie najlepiej korzystać z obu serwisów, bo w różnych regionach różnie jest z ilością skrzynek.
  • Odpowiedz
@frogkiller: już się zdecydowałeś jednak dopowiem coś:
Osobiście korzystam i z OC i z GC za pomocą aplikacji c:geo na andka. Szczerze? Nie rozumiem "bojówkowania" w żadną ze stron. Każda ma swoje wady, a przecież chodzi o dobrą zabawę i znajdowanie "skarbów" :) Sam chyba dzisiaj się wybiorę na jakąś małą rundkę i w przypadku korzystania z appki nie ważne jakie skrzynki masz po drodze bo ona "łączy" wszystkie typy
  • Odpowiedz
@frogkiller: ogółem aplikacja jest bardzo rozbudowana. Oferuje tyle opcji, że głowa mała. Pokazuje też skrzynki GC, które w oficjalnej ich apce są zablokowane jak się nie ma premium (sick!). A wszystko za darmo i w pełni legalnie i zgodnie z zasadami
  • Odpowiedz
@frogkiller: Logujesz podwójnie. Najczęściej bawię się w OC, ale jak jest jakaś GC po drodze, to też łupię. No i podwójne. Plus zagranico, jeśli często wyjeżdżasz, to w zasadzie GC to standard (choć warto przeczesać inne serwisy takie jak geocachig.ru na przykład). Do podwójnego szukania najwygodniej mi na cgeo, z wgraną offline mapą, żeby mi nie rwało podczas transferu.
  • Odpowiedz
  • 0
@frogkiller Ja ci polecam GC. Na początku jak zacząłem przygodę miałem konto na obu, niestety zraziłem się do OC. Czasami jeszcze wbije na OC zobaczyć czy nie ma w okolicy jakiejś fajnej miejscówki. Czasem szukam też z OC, ale nie wpisuje się chyba że jest 2'systemowa. Głównie dlatego szukam na GC, bo OC to głównie Polska, a jak wyjeżdżam gdzieś za granice to też chcę poszukać :)
  • Odpowiedz
  • 0
@frogkillerPS Nie przeraź się że na oficjalnej apce GC można szukać tylko tradycyjnych 1.5/1.5 Tak jest tylko w aplikacji a Cgeo bazuje na stronie głównej Geocaching, jak na razie HQ nie ma zamiaru zmieniać tego również na stronie. Pozdro!
  • Odpowiedz
@frogkiller: Mam konto w obu serwisach, ale wg mnie, na GC jest większy "porządek" w sprawach "administracyjnych" - po kilku logach typu "DNF" lub "NA" lokalny Reviewer zawiesza tymczasowo kesz i pisze do właściciela, aby ten sprawdził stan danego kesza. Na OC często w systemie są widoczne kesze, w których nawet kilka a nawet kilkanaście miesięcy są logi, że kesz potrzebuje serwisu bądź archiwizacji bo kesza już dawno nie ma, a
  • Odpowiedz