Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mam zaburzenia depresyjno lekowe. Brałem już

sertraline

duolekstyne

pregabaline


Nic nie pomoglo. Po dulsevii mialem ogromne brain zapsy (pisalem o tym 2 wyznania). Odstawilem ja tydzien temu a brain zapsy mam do dzis, choc lekko mniejsze.

Teraz wracam od psychiatry i zapisal mi

Nexpram (Escitalopramum) 10mg dziennie, na poczatku 10 dni po 5mg


Bral to ktos z was? Pomaga? Czy zamienia w zombie i odmozdza?

Nie wiem czy to brac i czy jest sens bo zadne smieszne tabletki mi nie pomagaja i zaczynam myslec ze moj psychiatra to idiota ktory ma mnie za krolika doswiadczalnego i losowo daje mi rozne tabletki. (lekarz z NFZ)
Tak samo bylo z ta Dulsevia, gdy powiedzialem ze nie pomaga mi to kazal odstawic ale nie powiedzial ze moga byc skutki uboczne i zeby powoli z dawki schodzic.

Pamietam jak sertraline zaczynalem brac to bylem mega odmozdzony, teraz mam nieco lepszy etap w zyciu bo czasami wychodze gdzies ze znajomymi i nie chce znowu zamieniac sie w zombie przy braniu takich tabletek. Boje sie jak moj organizm na to zareaguje. Najlepiej by chyba pomogla mi psychoterapia ale nie stac mnie na nia. Czekalem 1.5 roku na psychoterapie ale dowiedzialem sie (przez przypadek) ze oddzial zlikwidowali od psychoterapii w placowce gdzie bylem w liscie oczekujacych wiec kolejka mi przepadla. Nawet nikt mnie nie poinformowal o tym ze oddzial zamknieto i ze czekalem na darmo. (zorientowalem sie po 1.5 roku czekania a zamknieto go rok od zapisania sie) To jest masakra...

Nie wiem czy to brac czy nie, bo juz mam powoli dosc trucia sie tymi lekami.
#leki #psychiatra #psychiatria #depresja

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Mam zaburzenia depresyjno lekowe. B...

źródło: comment_3oWx1jTCzQd9PFj4DZzHxraLJfDKlgWZ.jpg

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: z lekami przeciwdepresyjnymi tak jest że lekarz musi próbować na tobie różnych żeby określić co na ciebie działa. jak ci ten lekarz nie odpowiada to zmień go, a najlepiej jest iść prywatnie (nie wszyscy biorą dużo pieniędzy) albo po prostu bądź cierpliwy, zapisz się też do innego psychoterapeuty
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: nie chcę Cię zniechęcać, ale dobieranie tabletek przy zaburzeniach psychicznych to trochę jest właśnie bycie królikiem doświadczalnym i testowanie na chybił/trafił. Inaczej się tego nie da zrobić, bo i jak. Ludzie różnie reagują na różne leki. Nauka jeszcze nie wymyśliła sposobu na sprawdzenie, czego nam brakuje w mózgu i jak to naprawić. Trzy wypróbowane leki to naprawdę nie jest aż taki straszny wynik. Musisz być cierpliwy. Wiem, że to mało
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Na jednego działa, na innego nie. Na depresję brałem 20mg, na początku bolała trochę głowa, ale później się unormowało. Polepszył się nastrój, nie zamulałem, ale przy takiej dawce miałem problemy z apetytem (żarłem 2x więcej, w pół roku przytyłem 25kg), zmieniłem na co innego.
  • Odpowiedz
EleganckiŻul: Mam to samo co ty. Od jakichś 2-3 lat biorę lek co się nazywa "ApoSerta" i pomaga. Biorę codziennie rano jak wstaję. Na początku bałem się że będę się tylko czymś szprycował na darmo ale jednak nawet jak po tak długim czasie czuje się lepiej i lepiej funkcjonuję.

Zaakceptował: sokytsinolop

  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania Ja to brałam na początku samo. Działało do kitu. Niby pomogło na drgawki, ale za bardzo mnie uspokoiło. Nie wychodziłam z łóżka taka byłam zmulona. Oprócz tego biegunki i wymioty. Teraz dołożono mi do tego leki przeciwpadaczkowe i już jest super, czuję się jak ktoś zdrowy. Na każdego psychotropy działają inaczej.
  • Odpowiedz