Wpis z mikrobloga

Robił ktoś z was coś na ESP32? Przyszła do mnie płytka LOLIN32 z aliexpress, niestety z rozwalonym przyciskiem resetu i złączem na akumulator, będę musiał zrobić częściowy refund i wymienić te elementy. Póki co pieprzę się z instalacją i konfiguracją środowiska, trochę tego jest i niezbyt to poręczne, ale co poradzić. Ciekaw jestem czy na wypko ktoś używa tego układu, czy wszyscy ciągle jadą na ESP8266.


#esp32 #esp8266 #mikrokontrolery #elektronika
xerxes931 - Robił ktoś z was coś na ESP32? Przyszła do mnie płytka LOLIN32 z aliexpre...

źródło: comment_QDGSlq658XyrzIrTOTvfWdd9WYLt3iyE.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
Kupiłem golasa esp-wroom-32 + płytka + przelotka i dopiero spasowało do płytki stykowej ;-)

Programowanie przez UARTa. W zasadzie poszło od kopa - po instalacji Arduino zgodnie z https://github.com/espressif/arduino-esp32 .

Najwięcej zabawy z numerami wyjść :-/ Chcę znaleźć SPI i mam kurde 3 różne i nie wiem jak podłączyć. Podłączyłem do pierwszego z brzegu i zonk - coredump po konsoli widzę, googluję no i okazuje się, że pierwszy SPI jest używany do
  • Odpowiedz
@kwanty: ja nie trawię Arduino dlatego konfiguruję IDF - środowisko od Espressifa wykorzystujące oparte o FreeRTOS, plus jest taki że z tego co widzę bardzo podobnie się to programuje do nRF51 w którym trochę siedziałem - tam też wykorzystywany jest system SoftDevice i wykorzystuje się jego API, wątki i callbacki.
Minus jest taki że dużo roboty z tym jak na tak niezbyt rozbudowane środowisko - trzeba ściągnąć toolchain z zipa i
  • Odpowiedz
@xerxes931: @kwanty: @xerxes931:

Ja się bawiłem kiedyś w lua, odpaliłem sobie serwer, ds18b20, sht11, kartę sd, lcd hd44780 na i2c i jeszcze kilka innych rzeczy. Macie może jakiś fajny poradnik jak skonfigurować środowisko w pythonie na ESP8266? Próbowałem jakoś kilka miesięcy temu i utknąłem...
  • Odpowiedz
@xerxes931: Arduino jakie jest każdy widzi ;-) Świetnie się nadaje do prostych rzeczy bo jest mega szybkie w developowaniu (jak się tylko ten goowniany edytor czymś innym zastąpi).

A do rzeczy skomplikowanych i poważniejszych na pewno trzeba IDF użyć. Nie próbowałem, ale chyba warto będzie coś koło tego pogrzebać bo ESP32 wygląda na potężną maszynkę :)

Może ktoś zrobił jakąś wirtualkę z tą całą konfiguracją, żeby nie trzeba było ryć w
  • Odpowiedz
@kwanty: no tak, masz rację, sam używam Arduino w projekcie na uczelni bo w tym przypadku najważniejszy jest dla mnie czas i jakiekolwiek efekty, podłączyć kabelkami układ, skopiować przykład z poradnika i gotowe. Ale jeśli już trzeba zrobić coś co nie tylko działa, ale i działa dobrze, to niestety ale Arduino (jeśli chodzi o środowisko, nie płytkę) odpada w przedbiegach. Próbowałem 3 różnych bibliotek do timerów na Arduino UNO, żaden z
  • Odpowiedz