Wpis z mikrobloga

Mirki z pewnych tagów wiedzą iż moje zdrowie psychiczne może nie być tak oczywiste jakim zdaje się być.
Korzystając z nieszczęścia dużej ilości czasu wysiadłem 2 stacje szybkiej kolei miejskiej niż zwykle.
Wszystko to po to by zwiedzić wyspę.
Wyspę? zapytają zapewne Ci co Trójmiasto znają. Wyspa jest poszerzonym pasem zieleni między dwoma jezdniami Alei Zwycięstwa wpadającej niczym rwąca rzeka w ul. Grunwaldzianką już w Sopocie. Z resztą granica Sopot-Gdynia jest mniej wyraźna od tej między Witominem a Działkami leśnymi. Obie granice łączy jednak las i to że w lesie przy tej drodze jest cmentarz.


#orlowo #gdynia #historia #cmentarzeboners #nagrobkiboners #opuszczone ? I Daj Bóg wyjdzie #wytrzeszczbajdurzy
wytrzzeszcz - Mirki z pewnych tagów wiedzą iż moje zdrowie psychiczne może nie być ta...

źródło: comment_MUDcNnbcdTgiLB16pqfyVb3lmzfqg4ag.jpg

Pobierz
  • 63
Między centrum handlowym Klif (wymierającym dziś na rzecz Rivery), a stadniną koni, jak wielu mieszkających w Gdyni, lub tylko przejeżdżających do Sopotu Od strony właśnie granicy z Sopotem jest przejście dla pieszych, przy jego pomocy jednak możemy dostać się z Klifu do Stadniny, nie jest nam dane przejść tym zwodzonym mostem na rzece do naszej wyspy. Aby się tam dostać trzeba skorzystać z brodu, normalnie używanego przez dzikie fale pojazdów zawracających w
wytrzzeszcz - Między centrum handlowym Klif (wymierającym dziś na rzecz Rivery), a st...

źródło: comment_8dFAezyi6TTPHds1SAavw84vyjBiMnM7.jpg

Pobierz
Po drugiej stronie "wrót" bo przed wojną zapewne były tam wrota znajdowała się druga, lepiej zachowana i obszerniejsza w treść tablica. Zwiedziłem dokładnie to miejsce. To czego na zdjęciach nie uchwyciłem to znicz i drewniany krzyżyk za jednym z drzew.
Z kościoła wyrastała ścieżka prowadząca dalej w głąb wyspy, między coraz śmielej rosnące miale drzewka i krzaki.
Ścieżka ta nie jest specjalnie długa jednak nie od razu było dane mi zobaczyć cel
wytrzzeszcz - Po drugiej stronie "wrót" bo przed wojną zapewne były tam wrota znajdow...

źródło: comment_efEHuNhSDkDsKd0GkcRUAbxGk8lQSgnL.jpg

Pobierz
Do tego grobu podchodziłem kilkukrotnie by za każdym razem odczytać nowe fakty z życia tego kto tam leży.
Pierwsze co rzuciło mi się w oczy to data zgonu 1935 więc raczej mam do czynienia z cmentarzem mocno przedwojennym. Dopiero po chwili zrozumiałem że Józef to był tak na prawdę 16 letni chłopak. jakoś zrobiło mi się szkoda Józka
wytrzzeszcz - Do tego grobu podchodziłem kilkukrotnie by za każdym razem odczytać now...

źródło: comment_2bUxhYIqak5hMXCN1zxlv0jijuPuS50f.jpg

Pobierz
A kiedy się nachylił, zobaczył leżące płótna, jednakże nie wszedł do środka.

Chyba wiem co Jan z Szymonem Piotrem czuli idąc do grobu Pana.
Takie połączenie strachu i ekscytacji. Hamowanie ciekawości dobrymi zasadami. Podobnie jak Piotr nie wszedłem do środka i nawet nie zamierzałem. Czuje że ten grób będzie mi się dziś śnić
nadal mam ciarki jak o nim pomyślę, a przecież to tylko 70 letnia dziura w ziemi, być może z
wytrzzeszcz - > A kiedy się nachylił, zobaczył leżące płótna, jednakże nie wszedł do ...

źródło: comment_TsLCDrsfEsK5xJJdx4z5b5fcD0aM8swp.jpg

Pobierz