Wpis z mikrobloga

@EnderWiggin: Sugerujesz abysmy wyslali nasze lotniskowce aby zmusic Egipt do wczesniejszego wydania ciala? Przeciez to logiczne ze Egipt bedzie robil wszytsko aby ukrecic leb sprawie. NIe zdziwilbym sie jakby zanieczyscili cialo lub pzrzekazali do PL w formalinie. Byl juz taki przypadek kobiety ktora zmarla podczas nurkowania kto glebinowego w Egipcie bo ktos popelnil blad na lodzi i wyciagneli ja za szybko i cisnienie ja zabilo. Egipt tuszowal sprawe i cialo oddali
@EnderWiggin: "US&A prawdopodobnie nie #!$%@?łoby się w takie półśrodki." - No, ale miej proporcje, mocium panie, gdzie USA, a gdzie my. Poza tym wcale nie jestem taki pewien czy w przypadku obywatelki US cała sprawa byłaby procedowana z wykorzystaniem jakichś niestandardowych procedur. Zwłaszcza gdyby chodziło o jakąś generyczną, amerykańską karynę. Jestem prawie pewien, że przebieg postępowania byłby podobny. No chyba, że chodziłoby o kogoś ważnego, córkę jakiegoś prominentnego polityka, miliardera, kogoś
@adam-nowakowski: I to ma sens. Ten sens ma odbicie tak samo w Polsce jak w US&A. Sprawa jest zbyt delikatna, żeby ją rozwiązać. Smutne, ale prawdziwe.

Nie mniej jednak w sprawach kluczowych jest strasznie duża dysproporcja w podobnych sytuacjach. Stany jednak robią mega szopkę na terenie każdego kraju jakby to się odbywało u nich. A my - co ? No gówna właśnie Panie. I to mnie najbardziej #!$%@?. Chociaż sytuacja jest
@Zielonkas: Skąd takie informacje? Była jakaś wypowiedz biegłego reprezentującego stronę polską podczas sekcji? W ogóle wiadomo coś czy zostały zabezpieczone jakieś próbki (krew, mocz etc.)? Na ostatniej konferencji prokuratury zostało jedynie powiedziane, że strona egipska zadeklarowała przekazanie materiału dowodowego stronie polskie, ale chyba nic nie powiedziano na temat tego o jakie konkretnie dowody chodzi. Czy coś mi umknęło?
@Zielonkas: nie to ze nie pozwolono...takie sa zasady pomocy prawnej. Polscy przedstawiciele wymiaru sprawiedliwosci nie moga wykonywac stricte (bezposrednio) czynnosci na terenie innego panstwa. Moga obserwowac np sekcje zwlok czy przesłuchania swiadkow ale juz bezposrenio np pytan zadac nie moga (jedynie moga wyslac pismo z prosba o zadanie konkretnych pytan,ktorych strona w tym przypadku egipska nie musi uwzglednic ale moze). Moim zdaniem dobre i to ze byli obecni przy sekcji zwlok