Wpis z mikrobloga

Gdyby ktoś myślał, że na Steemit nie da się zarobić pisząc po polsku, to chciałbym wam tylko pokazać jak wygląda Trending z tagu #polish. Nie umiem się doczekać już startu polskiego strimi na Steem :)

A i towarzystwo zacne, zwłaszcza jeżeli ktoś interesuje się #programowanie

Koszt rozwoju własnego silnika zawsze jest ogromny.

- Zrozumieli to twórcy systemów operacyjnych
- Zrozumieli to twórcy przeglądarek (byłem przy tym)
- Zrozumieli to twórcy gier
- Zrozumieją to także i twórcy serwisów social-media.

a wszystko oczywiście open source: https://github.com/steemit/ :)

#kryptowaluty #steem #steemit #strimi #programowanie
noisy - Gdyby ktoś myślał, że na Steemit nie da się zarobić pisząc po polsku, to chci...

źródło: comment_C4K5V9tZvcsnRCbAZw9INc7cm0lM78fM.jpg

Pobierz
  • 23
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@noisy: Na strimi dostałem bana za byle g---o, które nawet na wykopie nie było usuwane. Jaki jest sens tworzenia kolejnego serwisu z upośledzoną administracją?
  • Odpowiedz
@Aleks7: taki, że na Steem nikt nie może dostać bana. To jest zbudowane na blockchainie. Owszem... w interfejsie (frontendzie) strimi, zawsze będziesz mógł dostać bana za coś co nie spodoba się właścicielowi serwisu albo prawodawcy z danego kraju, ale w blockchainie wszystko zawsze jest i można się do tego dostać z dziesiatek różnych domen, albo z aplikacji desktopowej, czy mobilnej.

przykładowo. To jest wpis unknow'a na steemit:
- https://steemit.com/polish/@unknow/unknownews-poweekendowy-przeglad-newsow

a to ten sam wpis zaciągany z blokchaina steem, wyświetlany w
  • Odpowiedz
@DaxterPoker: twórcy Steemit stworzyli blockchain Steem, publiczną otwartą kryptowalutę. Użytkownicy poprzez interfejsy webowe (takie jak Steemit) oceniają swoje wpisy nawzajem, otrzymując "punkty"/kryptowalutę STEEM.

Ustalone jest ile dziennie tokenów STEEM jest tworzonych. Kto ma ich więcej ma większą siłe decyzyjności co będzie wyżej promowane w serwisie, oraz masz większy głos jak nowe tokeny STEEM będą rozprowadzane do innych.

zarobione tokeny STEEM możesz sprzedać na giełdach kryptowalutowych (w tym np. na poloniex - jednej z największych). Natomiast dlatego, że dużo osób trochę się namęczyło, by napisać jakiś dobry artykuł, to nie chcą oddać swoich STEEM za
  • Odpowiedz
jak działa steem w szczegółach, to jest nieco więcej wyjaśniania, ale własnie kto jak nie developerzy (zaglądając w dokumentacje i kod) są w stanie samemu się przekonać, że to jest legitne? :)
  • Odpowiedz
@noisy: oj tam same boty tam prawie + i - artykóły.
Dystrybucja na początku położyła ten projekt zamiast kto jst lepszy to wygrywa ten kto był pierwszy :)
Pozatym jaki sens jest kupować te steemy ? Co z nimi zrobisz ? Zarabiać za pisanie to jeszcze rozumiem ale po co kupować ?
  • Odpowiedz
@WeselnyGiermek00: kupowanie zostaw spekulantom. Nigdy nikogo nie namawiam do kupna. Natomiast jeżeli człowiek coś dostanie za napisanie czegoś... to już jego decyzja, czy chce sprzedać i wymienić na bitcoiny... i rozpocząć swoją przygodę z crypto, czy potrzymać dłużej... gdyż XYZ.

oj tam same boty tam prawie + i - artykóły.


boty są i będą w każdej sieci społecznościowej. Na twitterze podobno są ich 44 miliony
noisy - @WeselnyGiermek00: kupowanie zostaw spekulantom. Nigdy nikogo nie namawiam do...

źródło: comment_Je5pQan5rnhYD7zQ6cWkmItcR84VAIPW.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@noisy: Aa czyli to działa coś jak federacje w GnuSocial. Ciekawi mnie w sumie jak takie przeniesienie uv na pieniądze wpłynie na rodzaj i ilość treści
  • Odpowiedz
GnuSocial


@Aleks7: nie jestem zaznajomiony z tym jak działaja takie federacje, więc nie jestem w stanie odpowiedzieć.

Aa czyli to działa coś jak federacje w GnuSocial. Ciekawi mnie w sumie jak takie przeniesienie uv na pieniądze wpłynie na rodzaj i ilość treści


niektórzy konkurują jakością, inni ilością. Wkrótce będą wprowadzone społeczności (ala subreddity), wtedy pewnie jakość będzie królować w jednych społecznościach, ilość w drugich.
  • Odpowiedz
@AvantaR: cała idea opiera się o: Subjective Proof of Work.

Sam musisz przyznać, że coś co dla kogoś jest bardzo wartościowe dla innej osoby może być bezużyteczne.

Popatrz na to z innej strony. Twój "lajk" w końcu nie jest wartościowy w takim serwisie i jeżeli twój ulubiony twórca tam jest (a każdy zazwyczaj ma jakiegoś ulubionego bloggera/youtubera), to w końcu twój lajk przekłada się na coś realnego dla
  • Odpowiedz
@uzamkniete: zakładałem konto 2-go maja:


od tego czasu Steem ma już interfejs (wtedy jeszcze nie miał :D) i procedura zakładania konta zmieniła się kilka razy. Z tego co wiem do 48h powinno się dostać finalny email z potwierdzeniem. Gdybyś nie dostawał przez dłuższy czas, to daj mi znać, to zgłoszę to na support, bo ostatnio kilka osób miało z tym problemy.
  • Odpowiedz
@monochromatycznie: wynika to z feature'a Rate Limited Free Transactions, dzięki któremu cała sieć może mieć darmowe przelewy (sic!). By to jednak było możliwe, każdy użytkownik musi mieć minimalny stan konta, by partycypować w podziale przepustowości sieci.

Steemit może Ci taki minimalny stan konta dać, ale by procedura nie była nadużywana przez spamerów zainteresowanych tylko owym doładowaniem konta, Steemit stara się upewnić, że jedna osoba dostanie jedno konto.

Jeżeli nie
  • Odpowiedz