Wpis z mikrobloga

W weekend z narzeczoną pojechaliśmy do jej rodziny i wręczaliśmy zaproszenia na ślub (cywilny). Większość osób przyjmowała to bez problemów, ale jeden wujek stwierdził, że takie śluby to grzech i katolicy nie mogą w takich uczestniczyć, bo też popełniają grzech. I że w ogóle hucpa i robimy sobie żarty z poważnych rzeczy. I on nie przyjdzie, jego żona i dzieci też (jego dorosła córka ma inne zdanie). Próbowałem zachować powagę ale było ciężko xD

P.S. Za rok gówniak tego wujka ma komunię i nie wiem co zrobić, bo mój święty makaron zabronił mi uczestnictwa w takich zabobonach.

#religia to #rak #rakcontent
  • 67
@VodkaDestroyer przyzwalanie na ślub cywilny ,który w myśl nauczania Kościoła jest grzechem, samo w sobie stanowi grzech, a więc propsy dla wujka bo poważnie podchodzi do nauki Kościoła, uszanuj to
Tak samo jak grzechem jest np wynajmowanie mieszkania parze która nie ma ślubu, takie jest nauczanie Kościoła
@VodkaDestroyer:

Ale potwora to ty szanuj, nic ci nie zabranie:

Bracia i Siostry

Często otrzymujemy pytania na temat naszej wiary... Odpowiedzi na większość Waszych pytań znajdziecie poniżej:

Pastafariańskie FAQ

Co życzyć pastafarianom na święta?

Warto zaznaczyć, że pastafarianie mogą uczestniczyć w każdych świętach, nawet u konkurencyjnych religii. Wielu pastafarian ma przecież w swoich rodzinach wyznawców innych wiar, którzy obchodzą swoje święta w zbliżonych terminach. Najlepiej życzyć im w tym czasie po
@VodkaDestroyer stary widać żeś ateista bo wszustko pomieszałeś :) Zasady są proste ( sam biore ślub-konkordatowy, nasluchalem sie na obowiązkowych naukach przedślubnych). Katolicy muszą brać slub koscielny bo inaczej jest grzech. Jak mieszkasz ze swoją dziewczyną przed ślubem to też jest grzech. Nie ma to nic wspólnego z pierwszym przykazaniem ale z 6stym-nie cudzołóż. Życie w związku nie zawartym przed Bogiem jest łamaniem tego przykazania. (Seks bez ślubu etc).
Religia jednak w