Wpis z mikrobloga

#odkryjswietokrzyskie

Zamek Królewski w Chęcinach to jedna z największych atrakcji województwa świętokrzyskiego. Zamek choć niewielkich rozmiarów jest pięknie położony, a jego dziedziniec dobrze zagospodarowany. Można tu strzelić z łuku, hakownicy czy obejrzeć pokaz średniowiecznych tańców. Zamek mieści kilknakaście km od #kielce się tuż przy trasie S7 z #krakow do #warszawa z której jest dobrze widoczny. Jeśli mieliście okazje jechać tym odcinkiem to z pewnością Zamek w Chęcinach rzucił się wam w oczy.

Pełna relacja i dużo zdjęć dostępne tutaj: http://roadtripbus.pl/zamek-krolewski-w-checinach/

#odkryjswietokrzyskie <<<---- jeśli się podobało to zapraszam do obserwowaniu tagu, będzie mi również miło jeśli dasz plusika.

Kolejny artykuł w ramach serii pojawi się na stronie i mirkoblogu już za 2 dni!

Jeśli macie jeszcze jakieś propozycje miejsc, które warto odwiedzić to piszcie w komentarzach.

Miłego dnia!

#podrozujzwykopem #zamki #sredniowiecze
MG78 - #odkryjswietokrzyskie

Zamek Królewski w Chęcinach to jedna z największych a...

źródło: comment_UWG8wuSNrVJsjHSeWufp3cqH0tU7ZPUQ.jpg

Pobierz
  • 49
  • Odpowiedz
@gumiorek: ojej, hmmm... ja tam bywałam w okresie wakacyjnym, jak przystawałam ( ͡° ͜ʖ ͡°) w drodze nad Chańczę, ważne żeby panowie już śliwki sprzedawali przy drodze, to jest jak zagadać i śliwowica się w samochodzie/domu znajdzie ( ͡ ͜ʖ ͡) ale mają ładnie wszystkie informacje na stronie, zuch gmina, 20. Święto Śliwki, Szydłów 19-20 sierpnia 2017 r. :)
  • Odpowiedz
@MG78: a i jeszcze, najlepiej jak lubi fotografię, to polecam lawendowe pola jak się jedzie na ostrowiec, za kazimierzą wielką :) piękny widok!
  • Odpowiedz
@MG78: wszystko fajnie, tylko bilet tam kosztuje 12 zł. 12zł od łebka żeby zobaczyć tarcze do łuku i kilka straganów, a tak naprawdę to zamek z zewnątrz jest najatrakcyjniejszy.
  • Odpowiedz
@MG78: Ha, Chęciński zamek :). To były moje bodaj drugie w nim odwiedziny, kilka lat temu, kiedy to w nocy była potężna burza i piorun uderzył w kwadratową basztę wyszczerbiając ją. Spałem wtedy niemal dokładnie pod zamkiem. Ależ wtedy gruchnęło! Dopiero od niedawna baszta ponownie ma cztery rogi. Naprawili ją przy okazji generalnego jej remontu i udostępnienia turystom.
  • Odpowiedz
Z podkieleckich miasteczek moim zdaniem naprawdę duży potencjał ma Szydłów


@L_u_k_as: jestem autentycznie zakochany w Szydłowie, byłem tam już kilka razy. Miasteczko z wielkim potencjałem turystycznym na jakieś coroczne eventy rycerski albo coś koło tego.
  • Odpowiedz