Wpis z mikrobloga

#odkryjswietokrzyskie

Zamek Królewski w Chęcinach to jedna z największych atrakcji województwa świętokrzyskiego. Zamek choć niewielkich rozmiarów jest pięknie położony, a jego dziedziniec dobrze zagospodarowany. Można tu strzelić z łuku, hakownicy czy obejrzeć pokaz średniowiecznych tańców. Zamek mieści kilknakaście km od #kielce się tuż przy trasie S7 z #krakow do #warszawa z której jest dobrze widoczny. Jeśli mieliście okazje jechać tym odcinkiem to z pewnością Zamek w Chęcinach rzucił się wam w oczy.

Pełna relacja i dużo zdjęć dostępne tutaj: http://roadtripbus.pl/zamek-krolewski-w-checinach/

#odkryjswietokrzyskie <<<---- jeśli się podobało to zapraszam do obserwowaniu tagu, będzie mi również miło jeśli dasz plusika.

Kolejny artykuł w ramach serii pojawi się na stronie i mirkoblogu już za 2 dni!

Jeśli macie jeszcze jakieś propozycje miejsc, które warto odwiedzić to piszcie w komentarzach.

Miłego dnia!

#podrozujzwykopem #zamki #sredniowiecze
MG78 - #odkryjswietokrzyskie

Zamek Królewski w Chęcinach to jedna z największych a...

źródło: comment_UWG8wuSNrVJsjHSeWufp3cqH0tU7ZPUQ.jpg

Pobierz
  • 49
  • Odpowiedz
@MG78:
E tam niewielkich rozmiarów. Może jak się do Malborka porównuje :)

Muszę kiedyś tam podskoczyć, tyle razy w okolicy byłem, tyle razy widziałem z drogi, a na zamku nie byłem :)
  • Odpowiedz
Tak sobie myślę, że może fajnie by było zrekonstruować zamek. Na zachodzie we Włoszech chociażby takie rzeczy się dzieją. Takiej atrakcji brakuje w Kielcach i okolicach myślę, że razem z jaskinią i Tokarnią ściągałoby to turystów.
  • Odpowiedz
@L_u_k_as: O Tokarni też będzie niedługo artykuł. Tam mają mega duży potencjał jeśli chodzi o rozwój bo jest ogromny teren.

Chęciny niemal na maksa wykorzystały to co mają. Gorzej np z Krzysztoporem, który bez wątpienia jest najmocniejszym obiektem tego typu w regionie, a w ostatnich latach kiedy wszyscy zyskują i rozwijają się ten idzie w drugą stronę.
  • Odpowiedz
@L_u_k_as: Właśnie pamiętam jak parę lat temu wracałem z jakiegoś wesela pod Ostrowcem Św. do Krakowa i chciałem wypróbować inną trasę niż "krajówka na Sandomierz" i mijałem właśnie miasteczko z dużym fragmentem takich starych murów i aż się zastanawiałem czy by się nie wybrać - dzięki, że mi to przypomniałeś, toć to koło 100 kilometrów tylko, a wygląda naprawdę fajnie :)
  • Odpowiedz
@MG78: Dowód na wyższość polskich zamków w Polsce nad polskimi zamkami na Ukrainie. Tam nawet wspaniałe skarby w postaci twierdzy chocimskiej czy Oleska są średnio zagospodarowane. Jedynie Kamieniec Podolski robi to dobrze.
  • Odpowiedz
@Maljevic: Byłem w Kamieńcu Podolskim dwukrotnie. Ostatnio około 2 tygodnie temu (będę pisał też artykuł na temat tego zamku) i niestety za drugim razem moje wrażenia mocno negatywne. Rok temu było bardzo ładnie, okolica zamku była czysta itp. teraz wszędzie pełno śmieci (,)
  • Odpowiedz
@MG78: dobrze, że nie widziałeś jak ten zamek wygląda nocą. Podświetlili go jak galerię... żółty, zielony, czerwony, różowy...
  • Odpowiedz
@MG78 fajnie wygląda jeszcze gród Pana Pędzika nieopodal w Siedlcach, muzeum garncarstwa w Dębskiej Woli. Dosyć małe obiekty ale polecam sprawdzić będąc w okolicy
  • Odpowiedz
@gumiorek: poczekaj na okolice święta śliwki! :) jak zagadasz do panów sprzedających to można pod stołem kupić doskonałą śliwowicę, według mnie nawet lepszą niż łącka :)
  • Odpowiedz